محلول ضد عفونی کننده دست وسطوح

محلول ضد عفونی کننده دست وسطوح

 • 1

محلول 550 میلی دیسپنسر دار

53,000تومان
59,000تومان

سارفوسپت اینسترومنت

190,000تومان
190,000تومان
 • 1

✍ محلول ضد عفونی کننده دست

محلول ضد عفونی دست وسطوح

 محلول ضد عفونی کننده دست

با خرید محلول ضد عفونی دست وسطوح خود را از بیماری ها مانند کرونا در امان نگه دارید ، ضد عفونی کننده های دست انواع مختلفی دارد که هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند

مواد ضدعفونی کننده مخصوص پوست، ترکیبی از مواد بدون خطر برای تمیز کردن پوست است. با استفاده از محلول می توان انواع میکروب ها را از بین برد و از رشد آنها جلوگیری کرد. در حالیکه شستن دست ها بهترین راه برای از بین بردن میکروب ها می باشد در زمانی که شست وشو ممکن نیست می توان با خیال راحت از محلول ضد عفونی استفاده کرد.


محلول ضدعفونی دست وطبقه بندی آن

 محلول ضد عفونی کننده دست


مواد ضدعفونی کننده دست را با توجه به مواد به کار رفته در آن می توان به دو نوع تقسیم کرد: بر پایه الکل و غیرالکلی.

محلول های بر پایه الکل، حاوی 50تا80 درصد الکل می باشند.

استفاده از این محصولات برای پوستی که جراحت عمیقی دارد اصلا مناسب نمی باشد زیرا می تواند به بافت اصلی پوست آسیب برساند. باتوجه به نظر پزشکان و متخصصان محلول هایی که بر پایه الکل هستند تاثیرگذاری بیشتری دارند و استفاده از آنها اثرگذاری بهتری خواهد داشت. این محصول برای پاکسازی محیط از میکروب ها نیز کاربرد دارد وتاثیر آن در محیط های خشک بسیار بیشتراست.

محلول های غیر الکلی، حاوی مواد ضد عفونی کننده و ضد میکروب و فاقد الکل می باشند و برای افرادی که پوستی حساس دارند بسیار مناسب است.

90درصد محلول های ضد عفونی کننده ی دست حاوی مواد نرم کننده همچون :

 • گلیسیرین
 • آلوئه ورا
 • گلیسرول
می باشند. مواد نرم کننده و آبرسان باعث می شوند که مواد ضد عفونی بهتر به پوست نفوذ کنند. همچنین از مواد معطر نیز در این محصولات استفاده می شود تا حس تمیزی و حالتی خوشایند را برای افراد به ارمغان بیاورند.ترکیبات استفاده شده در محلول های ضد عفونی

   ترکیبات استفاده شده در محلول های ضد عفونی

در ساختار مایع ضد عفونی از مواد زیر استفاده شده است:

محلول های سفید کننده

این محلول برای فولاد ضد زنگ شامل می شود. پس در اینصورت به هیچ عنوان این محلول هارا اتو کلاو نکنید یعنی اینکه با وسیله ای برای استریل کردن در دمای بالا با بخار اب را انجام ندهید .

برای استفاده از محلول های سفید کننده باید مقدار مصرفشان را برای اهدافتان تنظیم کنید که به ترتیب زیر می باشد :

سفید کننده برای مصرف صنعتی : %12/5 درصدبرای سی روز

سفید کننده برای مصرف خانگی : %5/25 درصدبرای سی روز

ترکیبات استفاده شده دیگر در محلول ومایع ضد عفونی :

 • الکل ها
 • دی اکسید کلر
 • پراکسید هیدروژن و اسید پراستیک
 • ضد عفونی کننده یدوفور
 • ترکیبات آمونیوم چهارتایی

روش وچگونگی مصرف محلول ضد عفونی کننده دست

با استفاده از محاوا های ضد عفونی کننده دست می توانید ویروس هارا از بین ببرید. اما نکته لازم که باید بدانیم این هست که روی همه میکروب ها اثر گذار نیستند.

محلول های ضد عفونی دست پایه اش روی الکل است که از مواد اتانول با 60 درصد وایزوپروپانول که 70 درصد می باشد. که میتواند ویروس هارا از جمله کرونا رااز بین ببرند.

متخصصان براین باورند که اگر دستانتان کثیف است با آب وصابون بشویید . در کنار آن هم میتوانید از محلو های ضد عفونی کننده استفاده نمائید تا اعتماد کامل از اینکه ویروس دیگر وجود ندارد داشته باشیم

نکته مهم هنگام شستن

اگر کثیفی روی دستتان بصورت آشکارا قابل مشاهده هست به هیچ وجه از محلول ضد عفونی استفاده نکنید چونکه این میکروب هایی که روی پوستتان وجود دارد توسط این محلول به داخل پوست نفوذ میکند .

محلول ضد عفونی چه میکروب هایی را نمیتواند از بین ببرد ؟

برخی از میکروب ها از جمله کریپتوزپوریدیوم ، باکتری کلستریدوم دیفیسیل و نوروویروس را نمیتواند از بین ببرد.

متخصصان بر این باورند که از محلول هایی استفاده نمائید که الکل بالای 60 درصد داشته باشد وهر چه الکل بیشتر باشد بهتر می باشد برای استفاده درست طبق راهنمایی لازم که روی محلول نوشته شده است بخوانید وطبق آن دستورالعمل استفاده نمائید

به شکل استفاده از این محلول این مدل می باشد که محلول را در دستتان بریزید بعد دست هارا با هم بمالید حتی لای انگشتان را که هیج جایی باقی نماند. بعد با هوا خودش خشک میشود.


نکات ایمنی وتوصیه های لازم دراستفاده از محلول ضدعفونی دست وسطوح

 محلول ضد عفونی کننده دست

با توجه به توسعه بیماری ها از جمله کرونا برای پیشگیری باید از محلول های ضد عفونی استفاده کنیم اما استفاده از انها مستلزم یک سری رعایت نکات ایمنی می باشد.

در مرحله اول اگر قصد خرید ضد عفونی کنندهدارید میتوانید از لینک زیر برای خرید ضد عفونی کننده اقدام کنید اما اگر هم بخرید باید به مقدار مورد نیازتان بخرید واز دسترسی کودکان دور نگه دارید .

اما اگر میخواهید خودتان یک ضد عفونی کننده درست کنید باید دور از کودکان این کار را انجام دهید وهمچنین دور از شعله گاز وآتش و سیگار باشید چون احتمال اتش سوزی می باشد .

اگر هم خدایی نکرده این اتفاق رخ دهد باید خاموش کننده های غیر اب آن را خاموش کنید مثل کپسول

در کل از تماس ضد محلول عفونی کنند ه با چشم جلوگیری شود وهمچنین اگر از دستمال یا وسیله که با الکل اغشته شده بعد استفاده به سطل زباله بیاندازید .


بهتراست بدانید در زمان خرید هرگونه محصول ضد عفونی کننده باید به مواد تشکیل دهنده و غلظت آن توجه ویژه ایی داشته باشید. محلول هایی که غلظت بسیار زیادی دارند می توانند برای پوست مضر واقع شوند. نگهداری این محصولات بسیار مهم است، باید در دما مناسب نگهداری شوند. در معرض حرارت قرار گرفتن این محصولات به دلیل قابلیت اشتعال آنها بسیار خطرناک است. با رعایت نکات ایمنی و توجه به نکات گفته شده می توانید ایمنی خود و اطرافیانتان را تضمین کنید.

برای خرید محلول ضد عفونی دست جیبی با کیفیت وبا قیمت مناسب به لینک زیر مراجعه نمائید .

✍ محلول ضد عفونی کننده دست

❃خرید محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح➕ قیمت با صرفه

امروزه رعایت بهداشت و استفاده از محلول های ضد عفونی یکی از مهم ترین، کارهای روزمره به شماره می رود. باتوجه به گسترش ویروس کرونا استفاده از، محلول ضدعفونی بیشتر از گذشته اهمیت پیدا کرده است. محلول ضدعفونی کننده انواع مختلفی دارد که هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند و کاربردی ویژه دارند.