دستکش لاتکس پزشکی

دستکش لاتکس پزشکی

 • 1
 • 1

✍ خرید دستکش لاتکس

دستکش لاتکس پزشکی و ویژگی های آن

  دستکش لاتکس پزشکی و ویژگی های آن

حتما با دستکش لاتکس کار کرده اید و آشنایی اولیه ای با این محصول دارید. این دستکش یکبار مصرف، مقاومت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل، خیلی راحت سوراخ نمی شود. یعنی با خیال راحت و بدون ترس از پارگی یا سوراخ شدن می توانید با این دستکش کار کنید. در ضمن نگران نفوذ ویروس ها و باکتری ها به این دستکش نباشید. چرا که ساختار خوب این دستکش، مانع از نفوذ این عوامل شده و سلامتی شما را به خطر نمی اندازد. به همین دلیل از آن در بخش های درمانی مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها بهره می برند.


کاربردهای دستکش لاتکس پزشکی

    کاربردهای دستکش لاتکس پزشکی

دستکش لاتکس نه تنها به پزشکان، دندانپزشکان و جراحان یاری رسانده، بلکه در بخش های دیگر نیز مفید واقع شده است. هر یک از صنایع مهم کشور مثل صنایع غذایی، صنایع ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی به این دستکش، نیاز مبرم دارند. در واقع هر جا که رعایت بهداشت و نظافت عمومی، حرف اول را بزند، دستکش فوق در آنجا حضور خواهد داشت.


خرید بهترین دستکش لاتکس پزشکی

خرید بهترین دستکش لاتکس پزشکی

یکی از بهترین انواع این دستکش که نظر مثبت کاربران را به دنبال داشته، دستکش لاتکس اپی پرفکت است. این محصول متعلق به شرکت حریر ایران بوده و از کیفیت و ساختار بسیار خوبی برخوردار می باشد. هر کدام از افراد دارای پوست های مختلف می توانند به راحتی و بدون محدودیت از این دستکش استفاده نمایند. برای خرید دستکش لاتکس اپی پرفکت می توانید هر یک از سایزهای مدیوم و لارج را که متناسب با نیاز شماست، برگزینید.

یکی از محاسن قابل توجه این محصول این است که هیچگونه حساسیتی را برای دستان شما ایجاد نخواهد کرد. پس می توانید با خیال آسوده از آن استفاده کنید. همچنین باید بگوییم دستکش فوق در هر یک از بخش های صنعتی، پزشکی، خانگی و عمومی کاربرد داشته و فواید زیادی را در پی داشته است.


دستکش لاتکس اپی پرفکت وانواع آن

دستکش لاتکس اپی پرفکت وانواع آن

دستکش لاتکس اپی پرفکت ، نه تنها کیفیت متمایزی را به همراه دارد، بلکه دارای مدل های متنوعی نیز می باشد. این محصول در مدل هایی مثل دستکش لاتکس کم پودر و بدون پودر موجود بوده که هر یک از آنها دارای این ویژگی ها می باشند:

دستکش لاتکس پزشکی کم پودر

دستکش کم پودر لاتکس حاوی مقادیر کمی پودر نشاسته ذرت بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد. به همین دلیل می توانید این دستکش را به آسانی پوشیده و یا در بیاورید. فقط تنها مشکلی که این دستکش دارد، این است که باعث ایجاد حساسیت های جزئی در برخی از افراد می شود. به همین دلیل دستکش های بدون پودر بعد از آن تولید شده و رواج یافتند.

دستکش لاتکس پزشکی بدون پودر

فاقد پودر نشاسته ذرت بوده و از این رو حساسیتی را ایجاد نخواهد کرد. پس اگر به دنبال دستکش ضد حساسیت هستید، می توانید این محصول را انتخاب کنید. دستکش فوق از هر جهت، مشابه با نمونه قبلی است. فقط یک امتیاز بیشتر دارد که به آن اشاره کردیم.


دستکش پزشکی لاتکس وحساسیت به آن

 دستکش پزشکی لاتکس وحساسیت به آن

هر واکنشی که هر انسانی در مقابله با لاستیک طبیعی داشته باشد را آلرژی یا حساسیت به آن میگویند. بیشتر محصولات از لاستیک طبیعی درست شده اند که از مهمترینشان دستکش لاتکس پزشکی می باشد. در داخل این دستکش ذره هایی موجود هست که در هنگام تنفس وتماس دست با این دسکش واکنش رخ میدهد.

آلرژی به لاتکس ممکن هست با علائم روبرو قابل لمس باشد.

 • تحریک پوست
 • بیماری پوستی
 • کهیر
 • آبریزش بینی
 • مشکل تنفسی

حساسیت به لاتکس امروزه در جهان شایع نیست به دلیل اینکه امروز محصولاتی درست شده اند که لاتکس ندارند و مخصوص افرادی که به لاتکس حساسیت دارند.

 • تماس مستقیم با جنس لاتکس
 • استنشاق لاتکس
 • ورود لاتکس از طریق خون

انواع دستکش لاتکس پزشکی

دستکش لاتکس پزشکی در انواع مختلفی وجود دارد

 • بدون پودر
 • با پودر
 • کم پودر
 • ساق دار
 • بدون ساق
یکی از علت های مهم انتخاب در دستکش های جراحی انتخاب دستکش استریلی ومقاومت بالا می باشد چون دستکش های جراحی باید استریل شده باشندتا به بیمار ویروسی انتقال نیابد. همچنین دستکش لاتکس پزشکی بدون پودر توصیه میشود تا استفاده کنند چون که حساسیت بوجود نمی آورد.


دستکش لاتکس پزشکی طبیعی ومصنوعی

دستکش لاتکس پزشکی طبیعی ومصنوعی

دستکش پزشکی لاتکس طبیعی

لاتکس طبیعی از شیره یا عصاره درختی به نام کائوچو این ماده بوجود می آید که دستکش لاتکس طبیعی از این ماده بوجود آمده است. این ماده از درختان آسیای جنوب شرقی ، آمریکای جنوبی ویا در آفریقا می باشند.

ویژگی این دستکش براحتی میتواند تغییر شکل میدهد وبعد به حالت قبل خود باز میگردد. لاتکس طبیعی دارای بار منفی وپی اچ 7 می باشد . یک نقطه ای به نام ایزوالکتریک در پی اچ 4.8 می باشد ومتوسط اندازه آنها نیم میکرون است. شکل این ذرات کروی می باشد و حدود 28 الی 40 درصد از کائوچوپی لاتکس تشکیل شده است.

دستکش پزشکی لاتکس مصنوعی

زمانی که انسان بخواهد از یک نوع طبیعی الگو بگیرد پس مصنوعی آن را هم میتواند بسازد تا از مواد طبیعی که کم هستند جای آن جبران شود ، لاتکس هایی که از الیاف مصنوعی تولید شده اند از مونومر ساخته شده اند. مواد استفاده برای تولید لاتکس ، پلیمریزاسیون مونومراستایرن هست .


ویژگی های دستکش لاتکس پزشکی

ویژگی های دستکش لاتکس پزشکی

خاصیت کشسانی بالایی در دستکش های لاتکس وجود دارد که راحتی هنگام پوشیدن را برای شما فراهم میکند وهمچنین لمس بالایی هم دارد ودر مواردی که دقت بیشتری را میخواهد همچون معاینات پزشکی ، بهتر است از این دستکش استفاده کنیم.

با پوشیدن این دستکش انگاری که اصلا دستکش نپوشیده اید وبه هیچ عنوان انگشتان را محدود نمیکند.

دستکش پزشکی لاتکس در انواع بدون پودر وکم پودر مو جود می باشد که بدون پودر آن باعث می شود حساسیتی بوجود نیاید.

خاصیت ضد لغزشی بودن برای استفاده راحت تر در این دستکش از مزیت های دیگر آن هست.

در انواع مصارف پزشکی وخانگی کاربرد دارد.

اگر میخواهید برای زمان طولانی از دستکش استفاده کنید بهتر است از این دستکش استفاده نمائید.

نکته دیگر برای محیط زیست بسیار مناسب چون قابل تجزیه می باشد.

قیمت دستکش لاتکس پزشکی به صرفه تر از دستکش های دیگر می باشد.


سایز واندازه های دستکش لاتکس پزشکی

سایز واندازه های دستکش لاتکس پزشکی

سایز های مختلفی برای دستکش لاتکس وجود دارد در سه سایز کوچک-متوسط – بزرگ در بازار موجود می باشد.

این اندازه گیری دستکش ها از طریق اندازه گرفتن کف دست صورت میگیرد.پس نسبت به اندازه های مختلف کف دست ها باید دستکش مورد سایز خودرا انتخاب کنید.

ازآنجایی که لامسه این دستکش ها خیلی خوب می باشد وراحت به دست میچسبند پس انتخاب سایز بسیار مهم می باشد.


نکات مهم در استفاده از دستکش لاتکس پزشکی

 نکات مهم در استفاده از دستکش لاتکس پزشکی

درهنگام استفاده دستکش لاتکس پزشکی اگردیدید که دستانتان تعریق میکند آن را از دست خارج کنید.با اینکه قبلا در ویژگی های این محصول گفتیم که میتوان در دراز مدت از این دستکش اتفاده کرد اما با این در تمام شرایط نمیتوان به مدت طولانی استفاده کرد.

در این شرایط که دست عرق میکند باکتری ومواد آلوده زا در آن ناحیه جمع می شودن پس باید دستکش را عوض کنید.

موضوع بعدی ایجاد حساسیت در دستکش لاتکس پزشکی میباشد که برای برخی افراد ممکنه آلرژی ایجاد کند وباعث قرمزی پوست می شوند. با این حال یا باید از دستکش دیگری همچون دستکش نیتریل که در این سایت هم موجود می باشد استفاده کنید یا هم زیر دستکش لاتکس یک رویه بزارید بعد از دستکش استفاده کنید.

وقتی که کارهایی انجام میدهید که احساس میکنید این دستکش پاره شود پس از دو دستکش روی هم استفاده کنید.


موارد احتیاط در استفاده از دستکش پزشکی لاتکس

  موارد احتیاط در استفاده از دستکش پزشکی لاتکس

اگر در محیطی قرار دارید که امکان آتش سوزی وجود دارد این دستکش ها جوی درست شده اند که احتمال حریقشان زیاد است.

درصروتی که این دستکش هارا استفاده کرده اید ودر محیط هایی قرار گرفته اید که ویروس یا بیمار بوده باید بعد از استفاده زود دستکش هارا دور بیاندازید.

زمان مورد استفاده برای دستکش لاتکس حداکثر 20 ساعت می باشد. ونباید بیش از اندازه از آن استفاده کنید.

دستکش های لاتکس پزشکی اگر با الکل ومواد ضد عفونی کننده تماس پیدا کنند. از بین می روند بنابراین به هیچ وجه دستکش هارا ضد عفونی نکنید.

بعداز استفاده از دستکش آن را به سطل آشغال بیاندازید.ورها کردن این دستکش ها در خیابان رها نکنیدکه باعث می شود ویروس ها در همه جا پخش میکند.


خرید وقیمت دستکش لاتکس پزشکی

 خرید وقیمت دستکش لاتکس پزشکی

شما عزیزان می توانید دستکش لاتکس پزشکی را از سایت نماد گستر تارویژ تهیه نمائید. سایت ما این دستکش هارا با ارزان ترین قیمت وبهترین کیفیت برای شما عزیزان فراهم کرده است. وهمچنین میتوانید سایر دستکش های پزشکی را از لینک زیر مشاهده نمائید. خرید دستکش یکبار مصرف پزشکی

انواع دستکش لاتکسی که در نماد گستر موجود می باشد. به شرح زیر است که میتوانید با کلیک روی هر کدام به صفحه جزئیات آن محصول هدایت می شوید.

نتیجه : قیمت این دستکش ها در مقایسه با دستکش های نیتریل ارزان تر می باشد.


تفاوت دستکش لاتکس پزشکی با دیگر دستکش ها

 تفاوت دستکش لاتکس پزشکی با دیگر دستکش ها

امروز میخواهیم دستکش لاتکس با دستکش نیتریل و وینیل مقایسه کنیم.تا در انتخاب دستکش مناسب دچار سردرگمی نشوید.

ابتدا میرویم سراغ دستکش لاتکس که موضوع این مقاله ما هم درباره دستکش لاتکس می باشد.

همان گونه که در پاراگراف های قبلی تکرار کردیم جنسش از لاستیک طبیعی می باشد که کاربردشان در پزشکی وصنعتی است. این دستکش موجب حساسیت می شود وقرمزی در پوست بوجود می آورد اما با این حال استفاده کردن از این دستکش بسیار راحت تر می باشد.

ویژگی های عمومی دستکش لاتکس پزشکی در یک نگاه :

 • فیت شدن در کل دست انگاری که چیزی نپوشیده ایم
 • حس لمس بالایی را دارا می باشد
 • در محیط های الوده ومیکروبی مناسب می باشد
 • قیمت مناسب
 • در دو محصول کم پودر وبدون پودر موجود می باشد
 • در محیط زیست قابلیت تجزیه شدن دارد.
 • منعطف وراحت است در عین بادوام بودن

حالا برویم سراغ دستکش نیتریل که در دسته دستکش نیتریل میتوانید مقاله کامل در مورد این دستکش ار بخوانید.

این دستکش بدون استفاده از لاستیک مصنوعی تهیه شده است . نکته مهم این دستکش ضد حساسیت بودن آن هست که این موضوع بر خلاف دستکش لاتکس می باشد.یکی از مزیت های مهم این دستکش این هست که در برابر پارگی وسوراخ شدن مقاوم هستند.

ویژگی های دستکش نیتریل در یک نگاه :

 • بدون استفاده از لاتکس
 • یکی از مقاوم ترین دستکش ها در برابر سوراخی وپارگی
 • حس لامسه بالایی
 • در استفاده های طولانی مدت مناسب می باشد
 • برای محیط های آلوده وعفونی وبا ریسک بالا مناسب است
 • در محیط زیست قابلیت تجزیه شدن دارد.
 • منعطف وراحت است در عین بادوام بودن

✍ خرید دستکش لاتکس

خرید ❃دستکش لاتکس پزشکی جراحی ارزان و با کیفیت

دستکش لاتکس پزشکی برای مصارف شخصی وجراحی پزشک مورد استفاده قرار می گیرد که انواع مختلفی دارد که از مهم ترین های آن دستکش لاتکس کم پودر وبدون پودر می باشد که برند معروف ان اپ پرفکت می باشد .