باندینگ

باندینگ

 • 1

باندینگ Bisco- ALL-BOND UNIVERSAL ml4

2,610,000تومان
2,650,000تومان

باندینگ نسل 7 5ml WP Dental- C Bond SE

850,000تومان
900,000تومان

باندینگ نسل 5 5ml WP Dental- C Bond

625,000تومان
650,000تومان

باندینگ نسل 5 تری ام 3M

2,900,000تومان
2,950,000تومان

باندینگ نسل پنجم FGM – ambar Aps Bond

570,000تومان
580,000تومان

باندینگ FGM Ambar Universal

750,000تومان
750,000تومان
 • 1

خرید باندینگ دندان پزشکی

خرید باندینگ دندان

دندان آسیب دیده ولب پر شده و یا دندان پر شده ای که بعد از گذشت زمان خالی شده است، به ترمیم نیاز دارد. برای ترمیم دندان روش های گوناگونی وجود دارد. اما آیا تا به حال روشی به اسم باندینگ دندان به گوشتان خورده است؟

باندینگ دندان یکی از روشهای نوین و مقرون به صرفه در دندانپزشکی زیبایی است که به وسیله مواد کامپوزیت (رزین پلاستیکی با دوام و یک نوع پر کننده شیشه ای)، عیوب دندان برطرف شده و ترمیمی همرنگ دندان صورت می گیرد. برای اینکه باندینگ ، متناسب با رنگ دندان های بیمار انتخاب می شود وسپس دندانپزشک آن را بر روی دندان بیمار قرار می دهد.

. این ماده مثل بتن است و برای پوشاندن ناهنجاری ها به کار برده می شود. مواد بکار رفته در ترکیب باندینگ ، استحکام و شفافیتی همانند دندان طبیعی را ایجاد می کنند. این درمان با هزینه خیلی کم می تواند در مدت زمانی کوتاه ، یک جلسه ی درمانی، تغییرات گسترده ای را در لبخند شما ایجاد کند. در این مقاله بیشتر درباره روش باندینگ دندان مطالعه می کنیم.

امروزه باندینگ دندان یکی از انوع روشهای درمانی محسوب می شود که بیشترین کاربرد را از نظر زیبایی دندان را دارد . باندینگ دندان نوعی ماده مصنوعی است که از لحاظ مواد تشکیل دهنده نوعی رزین کامپوزیت به شمار می رود.

بنابراین در حرفه ی دندانپزشکی با استفاده از باندینگ دندان ، روکشی مصنوعی را بر روی دندان دارای مشکل ایجاد می کنند که باعث می شود تا دندان ظاهری کامل و بدون ایراد داشته باشد و همچنین شکل طبیعی دندان حفظ شود.


باندینگ دندانپزشکی

باندینگ دندانپزشکی

باندینگ ها محصولاتی مناسب برای ترمیم کردن دندان هایی هستند که دارای آسیب دیدگی سطحی می باشند. با استفاده از باندینگ دندانپزشکی اغلب دندانپزشکان تلاش میکنند تا ایرادات جزیی دندان را رفع کنند و کار خود را به بهترین شکل ممکن و با قیمتی مناسب تمام کنند.

امروزه باندینگ های زیادی در بازار وجود دارد که انواع و اقسام مختلفی دارد و با وجود این تنوع در باندینگ دندان حوزه های کاری هم متنوع است. بنابراین برای خرید باندینگ دندانپزشکی باید دقت زیادی کرد و از شرکت هایی خرید کرد که مواد تشکیل دهنده درست و قیمتی مناسب داشته باشد.

شرکت نماد گستر تاوریژ یکی از شرکت هایی است که میتوانید هنگام خرید باندینگ دندان به آن اطمینان کنید و خریدی با قیمت مناسب همراه با جنسی مرغوب و با کیفیت انجام دهید . برای خرید باندینگ دندان کافی است با مراجعه به سایت شرکت، انواع آن ها را مشاهده کنید و سپس به تهیه و خرید باندینگ دندانپزشکی اقدام کنید.

یکی ازپیشرفت های مدرنی که امروزه بدست آمده باندینگ دندان است . روش های درمانی که امروزه انواع واقسامشان زیاد شده است که برای ات جزئی بکارمیروند. که از میان اینهمه انواع حق انتخاب با شماست.

یکی از روش های ترمیمی که در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، باندینگ دندان می باشد. پس خرید باندینگ دندان یکی از دغدغه های دندان پزشکان محترم می باشد که باندینگ با کیفیت را از کجا تهیه نمایند؟

که ما در جواب نماد گستر تاوریژ را به شما عزیزان معرفی میکنیم که هم قیمت خیلی مناسبیدارند هم کادر پیشرفته وهمیشه پشتیبان آنلاینی در این زمینه را دارا می باشند پس با خیال راحت خرید باندینگ وسایر تجهیزات دندان پزشکی را از ما بخواهید.

در روش باندینگ به کمک مواد رزینی برخی از نواقص دندانی اصلاح می شوند. دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی، با توجه به رنگ دندان های طبیعی شما و متناسب با نیازتان، باندینگ را روی دندان فرم می دهد.

در ادامه مقاله تمامی موارد مربوط به باندینگ را برای شما بیان نموده ایم، پس همراه ما باشید. تا در خرید باندینگ همه موارد را لحاظ فرمائید.

قبل از هر توضیحی باید ابتدا گفته شود که چه کسانی می توانند از وش باندینگ برای زیبایی دندان های خود استفاده کنند یا به عبارت ساده تر باندینگ دندان می تواند برای افراد زیر گزینه مناسبی باشد::

 1. افرادی که دارای دندان شکسته و یا لب پر شده می باشند.
 2. افرادی که برخی از دندان های آن ها به نسبت سایر دندان هایشان کوتاه تر است.
 3. افرادی که فاصله جزئی در بین دندان های خود دارند و نمی خواهند از درمان ارتودنسی استفاده کنند.
 4. افرادی که تمایل به ترمیم رنگ برخی از دندان های خود را دارند

البته قبل از همه ی موارد گفته شده ابتدا بیمار باید جلسه ای با دندانپزشک متخصص برای مشاوره انجام دهد.

در جلسه مشاوره، دندانپزشک به کمک معاینه و عکسبرداری از دندان ،مشکلات دندان را بررسی می کند تا تشخیص دهد که رفع آن ها از طریق باندینگ امکان پذیر است یا نه!

علاوه بر این دندانپزشک درباره مناسب بودن باندینگ برای درمان مشکلات زیبایی با بیمار صحبت خواهد کرد و در صورتی که آسیب وارد شده به دندان های بیمار شدیدتر باشد، به بیمار توصیه می شودتا از دیگر روش ها برای زیبایی استفاده کنند.

بریم سراغ معنی باندینگ دندان :

باندینگ دندان یک عملی زیبایی می باشد که از مواد کامپوزیت که رنگشان شبیه رنگ دندان شما می باشد استفاده میکنند. که با استفاده از این روش ها برای بستن شکاف ها تغییردادن شکل رنگ دندان استفاده میکند.

این روش برعکس سایر روش های درمانی کاملا برگشت پذیر است. البته این روش باندینگ کامپوزیت هم نامیده می شود. که لبخند زیبایی رو در لب های شما شکل میدهد. در مسیر این روش دندان پزشک مواد رزینی همرنگ دندان را روی دندان هایی که آسیب دیده اعمال میکند تا شکل واندازه یا رنگ آنهارا تغییر میدهد.


چه زمانی باندینگ دندان توصیه می شود؟

چه زمانی باندینگ دندان توصیه می شود؟

در موارد زیر از مواد رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای موارد های زیر استفاده می شود.

 • تراشه ها یا ترک ها دندان را پنهان کنید.
 • رنگ دندان را تغییر یا پوشش دهید.
 • فضا های خالی مابین دندان را می پوشانید.
 • دندان ها را بلند تر کنید
 • دندان هارا تغییر شکل دهید.

در موارد زیر ، ماده کامپوزیت رزین در باندینگ دندان ودر دندان پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

 • برای پر کردن حفره های دندان
 • پرکردگی های دندان نقره ای قدیمی را با یک جایگزین ارایشی تر جایگزین نمائید.
 • از ریشه های دندانی که در اثر تحلیل لثه از بین میروند محافظت کنید.

تفاوت باندینگ دندان در مقابل ونیر چیست؟

تفاوت باندینگ دندان در مقابل ونیر چیست؟

کاشی پرسلانی از قالب های سرامیک ساخته شده اند که به سطوح جلو دندان شما چسبیده اند . برای قرار دادن آن ها , دندان پزشک شما معمولا ً باید کمی مینا را از دندان های طبیعی شما پاک کند . زمانی که قرار داده شده , روکش های چینی قابل بازگشت نیستند . آن ها به جایگزین کردن هر 10 تا 20 سال نیاز خواهند داشت .

از طرف دیگر ، اتصال دندان به دندان نیاز به حذف مینای قابل توجه ندارد . در نتیجه پیوند به طور کامل قابل بازگشت است . به احتمال زیاد هر سه تا 10 سال به دستکاری نیاز دارید .

شما ممکن است بشنوید که دندانپزشکان از عبارت " کامپوزیت ونیر" استفاده می کنند ، این زمانی است که دندان پزشک شما از مواد رزین کامپوزیت استفاده می کند تا کل سطح دندان شما را پوشش دهد .


قبل از باندینگ دندان چه اتفاقی می افتد؟

قبل از باندینگ دندان چه اتفاقی می افتد؟

قبل از باندینگ دندان ، دندان پزشک با شما در مورد اهداف زیبایی شما بحث خواهد کرد . آن ها همچنین عکسهای اشعه ایکس دندان پزشکی خواهند گرفت و دندان ها و لثه های شما را بررسی خواهند کرد تا مطمئن شوید که واجد شرایط عمل هستید . اگر پوسیدگی شدید دندان ، بیماری های لثه یا دیگر مشکلات جدی سلامت دهانی داشته باشید ، احتمالا باید ابتدا این موارد را درمان کنید .


در طول باندینگ دندان چه اتفاق هایی رخ میدهد؟

 در طول باندینگ دندان چه اتفاق هایی رخ میدهد؟

در طی باندینگ دندانی دندان پزشک شما مراحل زیر را انجام میدهد..

 • یک سایه انتخاب کنید . دندان پزشک شما از یک راهنمای سایه برای انتخاب ماده رزین کامپوزیت استفاده می کند که با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت دارد .
 • دندان را آماده کنید . سطح دندان شما زبر و زبر است و مایع حالت دهنده استفاده می شود . این گام ها به چسبیدن مواد به دندان کمک می کنند .
 • مواد رزین کامپوزیت را اعمال کنید . ماده رزین ( که بتونه سبک است ) اعمال می شود ، شکل می گیرد و به شکل مطلوب شکل می گیرد .
 • مواد را درمان کنید . سپس رزین کامپوزیت با یک نور درمانی ویژه که ماده را به سطح دندان شما پیوند می دهد ، سفت شده است .
 • دندان خود را جلا دهید . در نهایت ، دندان پزشک شما هر گونه تنظیمات نهایی لازم را انجام می دهد و دندان را به یک درخشندگی طبیعی روتوش کنید .
 • این روش حدود 30 تا 60 دقیقه برای هر دندان کافی است تا کامل شود.

آیا باندینگ دندان دردناک است ؟

آیا باندینگ دندان دردناک است ؟

باندینگ دندان معمولا ً دردآور نیست چون دندان پزشک بر روی عصب - حسی درون دندان شما کار نمی کند . در اغلب موارد ، بی حسی حتی در طول باندینگ دندان پزشکی نیز ضروری نیست . برخی افراد ممکن است بعد از روش باندینگ ، حساسیت موقتی را تجربه کنند . در برخورد با همچین دردی ، بخور می تواند این ناراحتی را تسکین دهد .


بعد از باندینگ دندان چه اتفاقی صورت میگیرد؟

بعد از باندینگ دندان چه اتفاقی صورت میگیرد؟

پس از باندینگ دندان ، بهداشت دهان مناسب برای سالم نگه داشتن دهان خود ضروری است . حداقل دو بار در روز با یک مسواک نرم و خمیر حاوی فلوراید بین دندان های خود هر روز مسواک بزنید. علاوه بر این ، شما باید به طور مرتب به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا چک آپ و تمیز کردن دندان انجام گیرد .


مزایای باندینگ دندان چیست؟

 مزایای باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندان زیبایی ، فواید بسیاری را در مقایسه با سایر درمان های زیبایی ارائه می دهد . برای مثال :

این باندینگ به صورت تهاجمی عمل می کنند .

در حالی که روکش چینی و روکش دندان نیاز به تغییر دندان قابل توجهی دارند اما پیوند دندان معمولا نیاز به حذف مینای دندان ندارد .

باندینگ دندان مقرون به صرفه است .

باندینگ دندان یکی از روش های کم هزینه ترین روش دندان پزشکی حال حاضر است .

همه کاره یا چند منظوره بودن

عیب های زیبایی از جمله براده ها ، ترک ها ، شکاف ها وتغییر رنگ را پنهان میکند.

سریع و راحت .

سایر روش های درمان زیبایی نیاز به چندین جلسه دارند ما این روش تنها یک بار کافی می باشد.


مضرات باندینگ دندان چیست؟

مضرات-باندینگ-دندان-چیست؟

اگرچه مواد باندینگ دندان پزشکی تا حدی در مقابل لکه مقاومت میکند ، اما مقاومتش اندازه مقاومت مرمت چینی نمی باشد . یکی دیگر از نکات منفی این است که باندینگ مثل سایر گزینه ای ترمیم همچون روکش ها ماندگار نیست.

هم چنین ، مواد باندینگ می تواند در طول زمان تغییر کند .

به طور کلی ، باندینگ دندان پزشکی یک راه حل عالی برای ایجاد تغییرات زیبایی است . اگر به دنبال تغییر چشمگیر تری هستید ، بهتر است از روکش چینی استفاده کنید .


زمان بهبودی پس از باندینگ دندان چقدر است؟

باندینگ دندان به هیچ استراحتی نیاز ندارد . شما می توانید به محض این که از دندان پزشک خارج شدید, همه فعالیت های عادی را ازسر بگیرید .


آیا دندان ها بعد از باندینگ دندان نیاز به مراقبت خاص دارند؟

خیر نیازی نیست وعین حالت معمول روزی دوبار دندان هایتان را مسواک بزنید واز نخ دندان هم میتواند استفاده کنید، وبرای معاینات وتمیز کردن منظم به دندان پزشک مراجعه کنید.

فقط به یاد داشته باشید چون موادی باندینگ احتمال خرد شدن دارند بنابریان باید از جوید ناخن وخودکار وباز کردن وسایل با دندان جدا خودداری کنید.


دوام باندینگ دندان چقدر است؟

این مدت زمان بستگی به مواد باندینگ دارد وبه عوامل مختلفی دیگر هم بستگی دارد وعادات دهانی وتعداد دندان هایی که درمان شده اند. به طور معمول باندینگ دندان مابین 3 الی 10 سال دوام می آورد.

برای خرید باندینگ دندان با کیفیت و با قیمت مناسب میتوانید به نماد گستر تاوریژ اعتماد کنید.


امروزه دو نوع مختلف باندینگ دندان وجود دارد که عبارتند از:

انواع-باندینگ

1. باندینگ کامپوزیت مستقیم

باندینگ کامپوزیت مستقیم شیوه ای از درمان است که در آن از کامپوزیت های به رنگ دندان (سفید یا به رنگ طبیعی دندان ها) برای پر کردن پوسیدگی، ترمیم تراشیدگی یا ترک خوردگی، پوشاندن فاصله بین دندان ها و نیز ترمیم لبه های دچار خوردگی دندان ها استفاده می شود. در این حالت مواد کامپوزیت به صورت مستقیم بر روی دندان قرار گرفته و با کمترین آسیب ، طرح لبخند بیمار اصلاح می شود. در اصطلاح تخصصی به این روش ترمیم باندینگ مستقیم دندان گفته می شود، ولی در اکثر موارد به آن به اختصار باندینگ می گویند.

2. باندینگ کامپوزیت چسبنده

در باندینگ کامپوزیت چسبنده برخلاف کامپوزیت مستقیم، ترمیم دندان به یک دندان متصل می شود. این روش معمولاً برای کارهای زیبایی همراه با روکش دندان، لمینت دندان، بریج، و اینله و آنله مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب دندانپزشک پس از انتخاب رنگ مناسب باندینگ، سطح دندان را با استفاده از یک محلول اسیدی مناسب کمی زبر کرده و محلول رزین کامپوزیت را بر روی دندان ها قرار می دهد.

و با حالت دادن محلول بر روی دندان آن را به شکل دلخواه در می آورد. در ادامه این مواد با استفاده از پرتو مخصوص سفت شده و این فرآیند تا زمانی تکرار می شود که پرکردگی یا ونیر کامپوزیت ظاهر نهایی دلخواه را پیدا کند. دندانپزشک در نهایت این مواد را صیقل داده تا شکل آن با سطح دیگر دندان ها هماهنگ و طبیعی به نظر برسد.


از کجا بدانیم باندینگ برای دندان شما مناسب است؟

قیمت-باندینگ-دندان

به شکل کلی باندینگ دندان هیچ خطری برای سلامت دهان شما ندارد، اگر دندان ولثه های سالمی دارید بنابراین کاملا بی خطر است. اگر پوسیدگی زیاد دندان یا بیماری لثه یا سایر مشکلات جدی دارید که بر سلامت دهان ودندان شما تاثیر میگذارد ، در اینصورت قبل از انجام باندینگ دندان نیاز به درمان های دیگر هم داشته باشید.


آیا باندینگ روی دندان دائمی می باشد؟

خیر چون باندینگ دندان نیاز به حذف مینا ندارد میتواند در هر زمانی برعکس شود.


زمان مراجعه به دندان پزشکی؟

خرید-باندینگ-دندان

اگر درظاهر دندان ترک خوردگی، تغییر رنگ ،نگرانی دارید به دندان پزشک مراجعه نمائید. آنها در این زمینه تخصص دارند ومیتوانند راهنمایی های لازم را به شما میدهند.

در آخر باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که برداشت باندینگ به ریشه دندان آسیب وارد می کند. هر چند که امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی، این کار به خوبی با کمک لیزر انجام می گیرداما قبل از هر اقدامی باید تمامی جوانب را در نظر گرفت.


قیمت باندینگ دندانپزشکی

 قیمت باندینگ دندانپزشکی

شرکت نماد گستر تارویژ با بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین محصولات باندینگ تلاش میکند تا این محصولات را با قیمت های مناسب به شما عزیزان عرضه کند. و افرادی که میخواهند خرید باندینگ دندان را انجام دهند میتوانند با مراجعه به سایت این شرکت با بهترین قیمت خریداری کنند.

باندینگ دندان در شرکت نماد گستر تاوریژ در انواع مختلفی عرضه می شود که هر کدام دارای قیمتی متفاوت از یکدیگر می باشند، مسلما نوع کاربرد آن ها هم با یکدیگر متفاوت است .و شما می توانید با مراجعه کردن به سایت شرکت لیست محصولات باندینگ را مشاهده کنید . سپس قیمت ها و کیفیت محصولات را مقایسه کنید و بعد از آن خرید باندینگ دندان را به سلیقه ی خود انجام دهید.


باندینگ دندانپزشکی روشی کم هزینه برای ترمیم جزیی دندان ها

 باندینگ دندانپزشکی روشی کم هزینه برای ترمیم جزیی دندان ها

باندینگ دندان روش درمانی است برای درمان و ترمیم دندان هایی که شکستگی جزئی، ترک خوردگی های دندان، و یا لک های که در سطح دندان ها دارد، استفاده می شود، در حقیقت این روش، برای درمان هایی این چنینی بسیار پر فایده و موثر است که اغلب می توان هر نوع درمانی را در رابطه با این قبیل مشکلات جایگزین کرد.

اگر چنانچه افراد بخواهند برای درمان مشکلات سطحی گفته شده از روش هایی مانند روکش های دندان و یا ونیر ها استفاده کنند ، بایستی در مرحله اول برای دندان قالب گیری انجام گیرد که سبب صرف هزینه ای زیاد میشود که این کار برای همه امکان پذیر نیست.

علاوه بر این، استفاده از باندینگ دندان سبب میشود تا مشکلات سطحی در مطب و فقط در یک جلسه بدون انجام کارهای اضافی دیگر، برطرف شود و بنابراین با استفاده از باندینگ دندان تا حد بسیار زیادی در هزینه های بیمار صرفه جویی میشود. و دندانپزشکان در این چنین موارد باندینگ دندان را پیشنهاد میدهند.


روش استفاده از باندینگ دندانپزشکی

 روش استفاده از باندینگ دندانپزشکی

بعداز خرید باندینگ دندان نوبت به استفاده از آن میرسد که روش کار به این شکل است که از باندینگ دندان که در بند قبلی آن را معرفی نکردیم دندانپزشک این چنین استفاده میکند که بر روی دندانی که دارای مشکل است به صورت یک روکش قرار داده می شود و ساختار باندینگ دندان به این شکل است که بلافاصله بعد از قرار گیری بر روی سطح دندان شکل ظاهری آن با دندان های طبیعی یکسان بوده و تقریبا تشخیص آن از دندان های طبیعی کاری سخت برای افراد معمول است.

پس در هنگام خرید باندینگ دندان بهتر است از شرکت هایی که دارای باندینگ باکیفیت هستند و ساختار شیمیایی خوبی دارند انجام داد ما به شما شرکت نماد گستر تاوریژ را توصیه میکنیم.برای اینکه تمام باندینگ دندان که در این شرکت به فروش میرسد از ترکیباتی با کیفیت استفاده شده که با دندان طبیعی یکسان است.


نحوه باندینگ کردن دندان به چه صورتی می باشد؟

 نحوه باندینگ کردن دندان به چه صورتی می باشد؟

آماده سازی دندان برای باندینگ کردن

برای انجام باندینگ دندان ،دندانپزشک ابتدا مانند بیشتر کارهایی که بر روی دندان ها انجام میگیرد،بایستی دندان ها را برای انجام این کار آماده و مهیا کند، به این کار در اصلاح دندانپزشکی آماده سازی دندان ها می گویند. آماده سازی دندان ها کاری چندان سختی نیست و از کارهای ساده و راحت محسوب می شود. برای باندینگ دندان لازم به بیهوشی نبوده و فقط هنگامی از روش بیهوشی استفاده میکنند که قرار است تا دندان بیمار قبل از استفاده از باندینگ پر شود.


مراحل باندینگ کردن دندان ها به چه شکلی هست

 مراحل باندینگ کردن دندان ها به چه شکلی هست

مرحله اول و یکی از مراحل بسیار مهم و اساسی در روش باندینگ دندان، انتخاب کردن یک مدل و نوع کامپوزیت است که دقیقا با دندان های طبیعی همرنگ بوده و یک دست به نظر برسد .

پس از انتخاب کامپوزیت دندانی مناسب در روش باندینگ دندان نوبت به زیر سازی سطح دندانی می رسد که قرار است باندینگ بر روی آن انجام گیرد.

زیر سازی دندان مرحله ی بسیار مهم و حساس در روش باندینگ دندان محسوب میشود، زیرا همین کار ساده زیر سازی سبب میشود تا باندینگی که برای دندان مورد نظر انتخاب کرده ایم به خوبی به سطح دندان زیر سازی شده فیکس شود.

زمانی که باندینگ دندان مورد نظر بر روی سطح دندان زیر سازی شده قرار داده شد، سریعا به دلیل داشتن انعطاف پذیری بالا قبل از خشک شدن ماده ، شکل و قالب دندان شما را پیدا میکند و هم صافی مناسب و درخشش زیادی را به آن دندان میدهد و هم این که مشکلاتی که برای حل آن ها روش باندینگ را انتخاب کرده اید را به آسانی رفع میکند.


مرحله خشک کردن باندینگ دندان

  مرحله خشک کردن باندینگ دندان

بعد از قرار دادن باندینگ دندان بر روی دندان دارای مشکل بیمار، مرحله ی خشک کردن این مواد روی دندان است تا بتوان یک عمل باندینگ کامل را بر روی دندان مورد نظر بیمار انجام داد. دندانپزشکان برای این کار معمولا از نور ماورای بنفش استفاده میکنند تا دندانی را که بر روی آن باندینگ دندان استفاده شده است ترمیم کنند. بعد از خشک شدن آن باید مواد باندینگ دندان چسبیده و خشک شده تراشیده و صیقل داده شوند تا با سطح دندان به صورت طبیعی متناسب شود که این کار از وظایف دندان پزشک محسوب می شود.

با توجه به اطلاعات بالا نتیجه گرفته میشود که کسانی که میخواهند برای رمشکلات سطحی دندان های خود از روش باندینگ دندان استفاده کنند بایستی اول از همه دندانپزشکی را انتخاب کنند که دارای توانایی های کافی باشد سپس هنگام خرید باندینگ دندان از شرکت های معتبر بهره بگیرند تا دارای قیمت مناسب و کیفیتی عالی باشد شرکت نماد گستر تاوریژ از شرکت های معتبر در زمینه باندینگ دندان به شمار میرود و شما میتوانید با اطمینان کافی از این شرکت خرید باندینگ دندان انجام دهید و قیمت ها را با مراجعه به سایت این شرکت با شرکت های دیگر مقایسه کنید.


باندینگ دندان هم مثل هر ماده ی دیگر که در علوم مختلف کشف شد و با گذر زمان و مطالعه و آزمایش، کامل تر شد و از فاکتورهای ضعیف آن کاسته شد، باندینگ دندان نیز دارای یک سیر تکاملی هستند که در ادامه به تشریح هر یک و چگونگی اختراع آنها خواهیم پرداخت.

نسل های مختلف باندینگ کدام اند؟

 نسل های مختلف باندینگ کدام اند؟

باندینگ دندان نسل های مختلفی دارد که دارای تفاوت های زیادی هستند. دسته بندی باندینگ ها بر اساس نسل، مطابق چگونگی واکنش آن ها با لایه اسمیر و تعداد مراحل کلینیکی لازم برای اجرای آن ها است. در ادامه به معرفی نسل های مختلف باندینگ دندانپزشکی می پردازیم:

نسل اول باندینگ

این نسل از باندینگ ها، قدرت چسبندگی و باند بسیار کمی دارند. معمولا از باندینگ های نسل اول برای ایجاد باندهای سطحی استفاده می شود. چون مقاومت زیادی ندارند.

کومونومر فعال سطحی NPG-GMA نسل اول باندینگ بوده که با کلسیم دندان ها باند شده و منجر به تشکیل یک باند مقاوم به آب می شود. نسل اول از باندینگ دندان امروزه کاربردی در حرفه دندانپزشکی ندارد.

نسل دوم باندینگ

 نسل های مختلف باندینگ کدام اند؟

باندینگ های نسل دوم در مقایسه به باندینگ های نسل اول قدرت باند بیشتری دارند و نفوذ بیشتری دارند.یعنی مقاوم تر هستند.

باندینگ نسل دوم متشکل از یک ماده فسفات استر به نام HEMA in ethanol , Phenyl-P است که بر اساس واکنش قطبی بین رزین و اسمیر لایر باعث بوجود آمدن باند می شدند.

باندهای نسل دوم عاج هیدروفیل ندارند و به خاطر آن نمی توانستند به خوبی در عاج دندان نفوذ و آن را خیس کنند.

نسل سوم باندینگ

پیش از پیدایش نسل سوم باندینگ، هیدروکلریک اسید برای اچ کردن کاربرد داشت ولی با ایجاد نسل سوم باندینگ، به جای هیدروکلریک اسید از فسفریک اسید برای اچ کردن بهره گرفتند. در اولین باندینگ های نسل سوم از HEMA استفاده شد که یک مونومر دارای 10 کربن بود.

قدرت باندینگ نسل سوم باندینگ ها، نسبت به دو نسل اول بیشتر شد و برای اولین بار از باندینگ در طول چند مرحله استفاده شد.

برای استفاده از نسل سوم باندینگ، ابتدا مینای دندان را اسید اچ آماده کرده و سپس عاج و مینای دندان را با هم با استفاده از پرایمر آماده می کردند. در مرحله آخر استفاده از باندینگ های نسل سوم، هم باندینگ انجام می شد.

نسل سوم باندینگ نسل چهارم

نسل چهارم باندینگ از سیستم توتال اچ 3 مرحله ای تبعیت می کنند و در آن مینا و عاج دندان هر کدام جدا اچینگ شده و سپس به اندازه کافی شسته میشود. مقاومت باندینگ های نسل چهارم متوسط است.

در نسل چهارم باندینگ، ابتدا 15 ثانیه با آب و سپس 15ثانیه با آب و هوا شستشو انجام می شود و در اثر این شستشو لایه اسمیر از بین میرود. مراحل اجرای باندینگ نسل چهارم به ترتیب عبارتند از:

1. کاندیشنر

 • اچینگ مینای دندان با فسفریک اسید به مدت 15 تا 30 ثانیه
 • اچینگ عاج دندان به مدت 15 ثانیه
 • شستشوی اچ با آب به مدت 15 ثانیه
 • شستشوی اچ با آب و هوا به مدت 15 ثانیه

2. پرایمر

 • افزودن پرایمر به مدت 30 ثانیه
 • تبخیر حلال پرایمر به مدت 30 تا 40 ثانیه در اثر پوار هوا

3. ادهزیو

 • افزودن ادهزیو
 • حذف ادهزیوهای اضافه به کمک برس مویی
 • کیور ادهزیو به مدت 10 تا 20 ثانیه

باندینگ نسل پنجم

 نسل های مختلف باندینگ کدام اند؟

باندینگ های نسل پنجم هم تابع سیستم توتال اچ است ولی توتال اچ آن ها دو مرحله دارد و نحوه ی استفاده از آن در مقایسه با باندینگ های نسل چهارم خیلی راحتر است.

مقاومت باندینگ نسل پنجم زیاد است.در باندینگ نسل پنجم هم بایستی شستشو ی اچ را با آب و هوا انجام شود تا اسمیر لایر به طور کامل از بین رود.

باندینگ نسل ششم

نسل نوین در باندینگ های سلف اچ باندینگ های نسل ششم، هستند که برای استفاده از آن ها نیازی به اسید اچ نیست. قدرت باند در باندینگ های نسل ششم در حدود 20 تا 28 مگاپاسکال است که نسبت به پنج نسل قبلی مقاومت زیادتری دارند و نیازی به مخلوط کردن آن ها نیست.

در باندینگ های نسل ششم ، از پرایمر و باندینگ می توان هم به صورت جدا در دو مرحله و هم به صورت ترکیب با هم در یک مرحله استفاده کرد. پرایمر و کاندیشنر باندینگ های نسل ششم در یک بطری وجود دارد. در باندینگ های سنل ششم اچینگ و پرایمرینگ عاج و مینای دندان همراه با هم انجام می شود.

باندینگ نسل هفتم

باندینگ های نسل هفتم از سیستم سلف اچ یک مرحله ای تبعیت می کنند و قدرت باندینگ آن ها چیزی حدود 18 تا 25 مگاپاسکال است.و بیشتر میباشد. پرایمر و کاندیشنر در باندینگ های نسل هفتم در یک بطری وجود دارد. مراحل اجرای باندینگ نسل هفتم به شرح زیر است:

 • 1. اسید اچ مینا و عاج دندان به مدت 15 ثانیه
 • 2. شستشوی اسید اچ به مدت 15 ثانیه با آب و هوا
 • 3. افزودن پرایمر اسیدی/باندینگ به مدت 20 ثانیه
 • 4. پوار هوا
 • 5. افزودن پرایمر اسیدی/باندینگ به مدت 20 ثانیه
 • 6. پوار هوا
 • 7. کیور ادهزیو به مدت 10 تا 20 ثانیه

باندینگ نسل هشتم

باندینگ های نسل هشتم تازه ترین نسل باندینگ ها هستند که این باندینگ ها به دو صورت توتال اچ و صورت سلف اچ کاربرد دارند.

در این باندینگ ها اسید اچ، پرایمر و کاندیشنر با هم در یک بطری قرار دارند و به همین دلیل استفاده از آن ها نسبت به باندینگ های نسل های قبل خیلی راحتر است. همچنین مقاومت باند این نسل از باندینگ ها بسیار زیاد است.

همانطور که می دانید اولین موضوعی که هنگام خرید هر کالا اهمیت زیادی دارد کیفیت آن محصول می باشد که در صورتی که محصول با کیفیتی خریداری کنید خواهید توانست در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.پس هنگام خرید باندینگ دندان کیفیت حرف اول را میزند و باید از شرکت هایی خرید کرد که دارای باندینگ با کیفیت باشند که قدرت زیادی دارند شرکت نماد گستر تارویژ با داشتن باندینگ های باکیفیت شما را همراهی میکند تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید. که هم قیمتی مناسب دارد و هم دارای کیفیتی عالی است.

احتمالا در بسیاری از موارد فروشنده های باندینگ دندان ،آنها را با قیمت های خیلی زیادتر در مقایسه با قیمت بازار میفروشند ولی نکته پر اهمیت این است که گران بودن نشانه ی کیفیت خوب نیست و خریداران باندینگ باید فروشنده های معتبر و مورد اعتماد را برای خرید باندینگ انتخاب کنند.که ما به شما نماد گستر تاوریژ را پیشنهاد میکنیم.


نکات مهمی که در هنگام خرید باندینگ باید به آنها توجه کنیم

 نکات مهمی که در هنگام خرید باندینگ

همانطور که گفته شد مانند دیگر محصولات پزشکی، اولین و مهم ترین نکته در هنگام خرید باندینگ در نظر گرفتن کیفیت آن است. ولی به طور کلی مراحلی که دندانپزشکان برای استفاده از انواع مختلف باندینگ به کار میبرند متفاوت از هم است؛ بنابراین، هنگام خرید باندینگ به غیر از توجه کردن به کیفیت محصول باید مراحل و نحوه استفاده از آن هم در نظر گرفته شود.

هنگام خرید باندینگ دندان،مورد دیگری که بایستی به آن توجه کرد؛ میزان واکنش مواد باندینگ با لایه اسمیر است. چون سطح واکنش انواع مواد باندینگ با اسمیر فرق میکند و در بسیاری موارد سطح واکنش بسیار بالا و یا پایین است. در پایان در هنگام خرید کامپوزیت باندینگ مناسب لازم است تا موارد گفته شده در قسمت بالا را در نظر گرفته و سپس مناسب با نیازها و شرایط خود بهترین باندینگ دندان را انتخاب کنید.

خرید باندینگ دندان | قیمت مناسب | کیفیت عالی

باندینگ دندان یک عملی زیبایی می باشد که از مواد کامپوزیت که رنگشان شبیه رنگ دندان شما می باشد استفاده میکنند. که با استفاده از این روش ها برای بستن شکاف ها تغییردادن شکل رنگ دندان استفاده میکند.