باندینگ

باندینگ

 • 1

باندینگDenFil-BC Plus

530,000تومان
550,000تومان

باندینگ Bisco- ALL-BOND UNIVERSAL ml4

1,140,000تومان
1,350,000تومان

باندینگ نسل 5 Teco- TE Bond تکو

390,000تومان
450,000تومان

باندینگ نسل 7 5ml WP Dental- C Bond SE

602,000تومان
700,000تومان

باندینگ نسل 5 5ml WP Dental- C Bond

400,000تومان
450,000تومان

باندینگ نسل 7 KULZAER

847,000تومان
850,000تومان

باندینگ نسل 5 تری ام 3M

1,180,000تومان
1,200,000تومان

باندینگ نسل پنجم FGM – ambar Aps Bond

450,000تومان
500,000تومان
 • 1

خرید باندینگ دندان پزشکی

خرید باندینگ دندان

دندان آسیب دیده ولب پر شده و یا دندان پر شده ای که بعد از گذشت زمان خالی شده است، به ترمیم نیاز دارد. برای ترمیم دندان روش های گوناگونی وجود دارد. اما آیا تا به حال روشی به اسم باندینگ دندان به گوشتان خورده است؟

باندینگ دندان یکی از روشهای نوین و مقرون به صرفه در دندانپزشکی زیبایی است که به وسیله مواد کامپوزیت (رزین پلاستیکی با دوام و یک نوع پر کننده شیشه ای)، عیوب دندان برطرف شده و ترمیمی همرنگ دندان صورت می گیرد. برای اینکه باندینگ ، متناسب با رنگ دندان های بیمار انتخاب می شود وسپس دندانپزشک آن را بر روی دندان بیمار قرار می دهد.

. این ماده مثل بتن است و برای پوشاندن ناهنجاری ها به کار برده می شود. مواد بکار رفته در ترکیب باندینگ ، استحکام و شفافیتی همانند دندان طبیعی را ایجاد می کنند. این درمان با هزینه خیلی کم می تواند در مدت زمانی کوتاه ، یک جلسه ی درمانی، تغییرات گسترده ای را در لبخند شما ایجاد کند. در این مقاله بیشتر درباره روش باندینگ دندان مطالعه می کنیم.


باندینگ دندانپزشکی

باندینگ دندانپزشکی

یکی ازپیشرفت های مدرنی که امروزه بدست آمده باندینگ دندان است . روش های درمانی که امروزه انواع واقسامشان زیاد شده است که برای ات جزئی بکارمیروند. که از میان اینهمه انواع حق انتخاب با شماست.

یکی از روش های ترمیمی که در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، باندینگ دندان می باشد. پس خرید باندینگ دندان یکی از دغدغه های دندان پزشکان محترم می باشد که باندینگ با کیفیت را از کجا تهیه نمایند؟

که ما در جواب نماد گستر تاوریژ را به شما عزیزان معرفی میکنیم که هم قیمت خیلی مناسبیدارند هم کادر پیشرفته وهمیشه پشتیبان آنلاینی در این زمینه را دارا می باشند پس با خیال راحت خرید باندینگ وسایر تجهیزات دندان پزشکی را از ما بخواهید.

در روش باندینگ به کمک مواد رزینی برخی از نواقص دندانی اصلاح می شوند. دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی، با توجه به رنگ دندان های طبیعی شما و متناسب با نیازتان، باندینگ را روی دندان فرم می دهد.

در ادامه مقاله تمامی موارد مربوط به باندینگ را برای شما بیان نموده ایم، پس همراه ما باشید. تا در خرید باندینگ همه موارد را لحاظ فرمائید.

قبل از هر توضیحی باید ابتدا گفته شود که چه کسانی می توانند از وش باندینگ برای زیبایی دندان های خود استفاده کنند یا به عبارت ساده تر باندینگ دندان می تواند برای افراد زیر گزینه مناسبی باشد::

 1. افرادی که دارای دندان شکسته و یا لب پر شده می باشند.
 2. افرادی که برخی از دندان های آن ها به نسبت سایر دندان هایشان کوتاه تر است.
 3. افرادی که فاصله جزئی در بین دندان های خود دارند و نمی خواهند از درمان ارتودنسی استفاده کنند.
 4. افرادی که تمایل به ترمیم رنگ برخی از دندان های خود را دارند

البته قبل از همه ی موارد گفته شده ابتدا بیمار باید جلسه ای با دندانپزشک متخصص برای مشاوره انجام دهد.

در جلسه مشاوره، دندانپزشک به کمک معاینه و عکسبرداری از دندان ،مشکلات دندان را بررسی می کند تا تشخیص دهد که رفع آن ها از طریق باندینگ امکان پذیر است یا نه!

علاوه بر این دندانپزشک درباره مناسب بودن باندینگ برای درمان مشکلات زیبایی با بیمار صحبت خواهد کرد و در صورتی که آسیب وارد شده به دندان های بیمار شدیدتر باشد، به بیمار توصیه می شودتا از دیگر روش ها برای زیبایی استفاده کنند.

بریم سراغ معنی باندینگ دندان :

باندینگ دندان یک عملی زیبایی می باشد که از مواد کامپوزیت که رنگشان شبیه رنگ دندان شما می باشد استفاده میکنند. که با استفاده از این روش ها برای بستن شکاف ها تغییردادن شکل رنگ دندان استفاده میکند.

این روش برعکس سایر روش های درمانی کاملا برگشت پذیر است. البته این روش باندینگ کامپوزیت هم نامیده می شود. که لبخند زیبایی رو در لب های شما شکل میدهد. در مسیر این روش دندان پزشک مواد رزینی همرنگ دندان را روی دندان هایی که آسیب دیده اعمال میکند تا شکل واندازه یا رنگ آنهارا تغییر میدهد.


چه زمانی باندینگ دندان توصیه می شود؟

چه زمانی باندینگ دندان توصیه می شود؟

در موارد زیر از مواد رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای موارد های زیر استفاده می شود.

 • تراشه ها یا ترک ها دندان را پنهان کنید.
 • رنگ دندان را تغییر یا پوشش دهید.
 • فضا های خالی مابین دندان را می پوشانید.
 • دندان ها را بلند تر کنید
 • دندان هارا تغییر شکل دهید.

در موارد زیر ، ماده کامپوزیت رزین در باندینگ دندان ودر دندان پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

 • برای پر کردن حفره های دندان
 • پرکردگی های دندان نقره ای قدیمی را با یک جایگزین ارایشی تر جایگزین نمائید.
 • از ریشه های دندانی که در اثر تحلیل لثه از بین میروند محافظت کنید.

تفاوت باندینگ دندان در مقابل ونیر چیست؟

تفاوت باندینگ دندان در مقابل ونیر چیست؟

کاشی پرسلانی از قالب های سرامیک ساخته شده اند که به سطوح جلو دندان شما چسبیده اند . برای قرار دادن آن ها , دندان پزشک شما معمولا ً باید کمی مینا را از دندان های طبیعی شما پاک کند . زمانی که قرار داده شده , روکش های چینی قابل بازگشت نیستند . آن ها به جایگزین کردن هر 10 تا 20 سال نیاز خواهند داشت .

از طرف دیگر ، اتصال دندان به دندان نیاز به حذف مینای قابل توجه ندارد . در نتیجه پیوند به طور کامل قابل بازگشت است . به احتمال زیاد هر سه تا 10 سال به دستکاری نیاز دارید .

شما ممکن است بشنوید که دندانپزشکان از عبارت " کامپوزیت ونیر" استفاده می کنند ، این زمانی است که دندان پزشک شما از مواد رزین کامپوزیت استفاده می کند تا کل سطح دندان شما را پوشش دهد .


قبل از باندینگ دندان چه اتفاقی می افتد؟

قبل از باندینگ دندان چه اتفاقی می افتد؟

قبل از باندینگ دندان ، دندان پزشک با شما در مورد اهداف زیبایی شما بحث خواهد کرد . آن ها همچنین عکسهای اشعه ایکس دندان پزشکی خواهند گرفت و دندان ها و لثه های شما را بررسی خواهند کرد تا مطمئن شوید که واجد شرایط عمل هستید . اگر پوسیدگی شدید دندان ، بیماری های لثه یا دیگر مشکلات جدی سلامت دهانی داشته باشید ، احتمالا باید ابتدا این موارد را درمان کنید .


در طول باندینگ دندان چه اتفاق هایی رخ میدهد؟

 در طول باندینگ دندان چه اتفاق هایی رخ میدهد؟

در طی باندینگ دندانی دندان پزشک شما مراحل زیر را انجام میدهد..

 • یک سایه انتخاب کنید . دندان پزشک شما از یک راهنمای سایه برای انتخاب ماده رزین کامپوزیت استفاده می کند که با رنگ دندان های طبیعی شما مطابقت دارد .
 • دندان را آماده کنید . سطح دندان شما زبر و زبر است و مایع حالت دهنده استفاده می شود . این گام ها به چسبیدن مواد به دندان کمک می کنند .
 • مواد رزین کامپوزیت را اعمال کنید . ماده رزین ( که بتونه سبک است ) اعمال می شود ، شکل می گیرد و به شکل مطلوب شکل می گیرد .
 • مواد را درمان کنید . سپس رزین کامپوزیت با یک نور درمانی ویژه که ماده را به سطح دندان شما پیوند می دهد ، سفت شده است .
 • دندان خود را جلا دهید . در نهایت ، دندان پزشک شما هر گونه تنظیمات نهایی لازم را انجام می دهد و دندان را به یک درخشندگی طبیعی روتوش کنید .
 • این روش حدود 30 تا 60 دقیقه برای هر دندان کافی است تا کامل شود.

آیا باندینگ دندان دردناک است ؟

آیا باندینگ دندان دردناک است ؟

باندینگ دندان معمولا ً دردآور نیست چون دندان پزشک بر روی عصب - حسی درون دندان شما کار نمی کند . در اغلب موارد ، بی حسی حتی در طول باندینگ دندان پزشکی نیز ضروری نیست . برخی افراد ممکن است بعد از روش باندینگ ، حساسیت موقتی را تجربه کنند . در برخورد با همچین دردی ، بخور می تواند این ناراحتی را تسکین دهد .


بعد از باندینگ دندان چه اتفاقی صورت میگیرد؟

بعد از باندینگ دندان چه اتفاقی صورت میگیرد؟

پس از باندینگ دندان ، بهداشت دهان مناسب برای سالم نگه داشتن دهان خود ضروری است . حداقل دو بار در روز با یک مسواک نرم و خمیر حاوی فلوراید بین دندان های خود هر روز مسواک بزنید. علاوه بر این ، شما باید به طور مرتب به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا چک آپ و تمیز کردن دندان انجام گیرد .


مزایای باندینگ دندان چیست؟

 مزایای باندینگ دندان چیست؟

باندینگ دندان زیبایی ، فواید بسیاری را در مقایسه با سایر درمان های زیبایی ارائه می دهد . برای مثال :

این باندینگ به صورت تهاجمی عمل می کنند .

در حالی که روکش چینی و روکش دندان نیاز به تغییر دندان قابل توجهی دارند اما پیوند دندان معمولا نیاز به حذف مینای دندان ندارد .

باندینگ دندان مقرون به صرفه است .

باندینگ دندان یکی از روش های کم هزینه ترین روش دندان پزشکی حال حاضر است .

همه کاره یا چند منظوره بودن

عیب های زیبایی از جمله براده ها ، ترک ها ، شکاف ها وتغییر رنگ را پنهان میکند.

سریع و راحت .

سایر روش های درمان زیبایی نیاز به چندین جلسه دارند ما این روش تنها یک بار کافی می باشد.


مضرات باندینگ دندان چیست؟

مضرات-باندینگ-دندان-چیست؟

اگرچه مواد باندینگ دندان پزشکی تا حدی در مقابل لکه مقاومت میکند ، اما مقاومتش اندازه مقاومت مرمت چینی نمی باشد . یکی دیگر از نکات منفی این است که باندینگ مثل سایر گزینه ای ترمیم همچون روکش ها ماندگار نیست.

هم چنین ، مواد باندینگ می تواند در طول زمان تغییر کند .

به طور کلی ، باندینگ دندان پزشکی یک راه حل عالی برای ایجاد تغییرات زیبایی است . اگر به دنبال تغییر چشمگیر تری هستید ، بهتر است از روکش چینی استفاده کنید .


زمان بهبودی پس از باندینگ دندان چقدر است؟

باندینگ دندان به هیچ استراحتی نیاز ندارد . شما می توانید به محض این که از دندان پزشک خارج شدید, همه فعالیت های عادی را ازسر بگیرید .


آیا دندان ها بعد از باندینگ دندان نیاز به مراقبت خاص دارند؟

خیر نیازی نیست وعین حالت معمول روزی دوبار دندان هایتان را مسواک بزنید واز نخ دندان هم میتواند استفاده کنید، وبرای معاینات وتمیز کردن منظم به دندان پزشک مراجعه کنید.

فقط به یاد داشته باشید چون موادی باندینگ احتمال خرد شدن دارند بنابریان باید از جوید ناخن وخودکار وباز کردن وسایل با دندان جدا خودداری کنید.


دوام باندینگ دندان چقدر است؟

این مدت زمان بستگی به مواد باندینگ دارد وبه عوامل مختلفی دیگر هم بستگی دارد وعادات دهانی وتعداد دندان هایی که درمان شده اند. به طور معمول باندینگ دندان مابین 3 الی 10 سال دوام می آورد.

برای خرید باندینگ دندان با کیفیت و با قیمت مناسب میتوانید به نماد گستر تاوریژ اعتماد کنید.


امروزه دو نوع مختلف باندینگ دندان وجود دارد که عبارتند از:

انواع-باندینگ

1. باندینگ کامپوزیت مستقیم

باندینگ کامپوزیت مستقیم شیوه ای از درمان است که در آن از کامپوزیت های به رنگ دندان (سفید یا به رنگ طبیعی دندان ها) برای پر کردن پوسیدگی، ترمیم تراشیدگی یا ترک خوردگی، پوشاندن فاصله بین دندان ها و نیز ترمیم لبه های دچار خوردگی دندان ها استفاده می شود. در این حالت مواد کامپوزیت به صورت مستقیم بر روی دندان قرار گرفته و با کمترین آسیب ، طرح لبخند بیمار اصلاح می شود. در اصطلاح تخصصی به این روش ترمیم باندینگ مستقیم دندان گفته می شود، ولی در اکثر موارد به آن به اختصار باندینگ می گویند.

2. باندینگ کامپوزیت چسبنده

در باندینگ کامپوزیت چسبنده برخلاف کامپوزیت مستقیم، ترمیم دندان به یک دندان متصل می شود. این روش معمولاً برای کارهای زیبایی همراه با روکش دندان، لمینت دندان، بریج، و اینله و آنله مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب دندانپزشک پس از انتخاب رنگ مناسب باندینگ، سطح دندان را با استفاده از یک محلول اسیدی مناسب کمی زبر کرده و محلول رزین کامپوزیت را بر روی دندان ها قرار می دهد.

و با حالت دادن محلول بر روی دندان آن را به شکل دلخواه در می آورد. در ادامه این مواد با استفاده از پرتو مخصوص سفت شده و این فرآیند تا زمانی تکرار می شود که پرکردگی یا ونیر کامپوزیت ظاهر نهایی دلخواه را پیدا کند. دندانپزشک در نهایت این مواد را صیقل داده تا شکل آن با سطح دیگر دندان ها هماهنگ و طبیعی به نظر برسد.


از کجا بدانیم باندینگ برای دندان شما مناسب است؟

قیمت-باندینگ-دندان

به شکل کلی باندینگ دندان هیچ خطری برای سلامت دهان شما ندارد، اگر دندان ولثه های سالمی دارید بنابراین کاملا بی خطر است. اگر پوسیدگی زیاد دندان یا بیماری لثه یا سایر مشکلات جدی دارید که بر سلامت دهان ودندان شما تاثیر میگذارد ، در اینصورت قبل از انجام باندینگ دندان نیاز به درمان های دیگر هم داشته باشید.


آیا باندینگ روی دندان دائمی می باشد؟

خیر چون باندینگ دندان نیاز به حذف مینا ندارد میتواند در هر زمانی برعکس شود.


زمان مراجعه به دندان پزشکی؟

خرید-باندینگ-دندان

اگر درظاهر دندان ترک خوردگی، تغییر رنگ ،نگرانی دارید به دندان پزشک مراجعه نمائید. آنها در این زمینه تخصص دارند ومیتوانند راهنمایی های لازم را به شما میدهند.

در آخر باید از این موضوع اطلاع داشته باشید که برداشت باندینگ به ریشه دندان آسیب وارد می کند. هر چند که امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی، این کار به خوبی با کمک لیزر انجام می گیرداما قبل از هر اقدامی باید تمامی جوانب را در نظر گرفت.

خرید باندینگ دندان | قیمت مناسب | کیفیت عالی

باندینگ دندان یک عملی زیبایی می باشد که از مواد کامپوزیت که رنگشان شبیه رنگ دندان شما می باشد استفاده میکنند. که با استفاده از این روش ها برای بستن شکاف ها تغییردادن شکل رنگ دندان استفاده میکند.