کامپوزیت

کامپوزیت

 • 1

کامپوزیت فلو دنو Denu کره جنوبی

133,000تومان
135,000تومان

کامپوزیت فلو دنفیل Denfil

270,000تومان
270,000تومان

کامپوزیت فلو الفا A1,A2,A3 Alfa

170,000تومان
195,000تومان

کامپوزیت الفا A1,A2,A3 Alfa

175,000تومان
195,000تومان

کامپوزیت شرکت سارمکو Saremco

890,000تومان
950,000تومان

کامپوزیت Gc مدل XBW

1,000,000تومان
 • 1

خرید کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟

 کامپوزیت دندان چیست؟

حفظ یک لبخند سالم به این معنی نیست که هر روز به سادگی مسواک بزنید. متاسفانه ، حتی با مراقبت کامل در خانه ، دندان های شما هنوز هم می توانند از کرم خوردگی ، پوسیدگی ، یا مسائل دیگر رنج ببرند .

چک اپ های منظم دندان مهم هستند ، بنابراین می توانید دریابید که آیا برای اصلاح یا کاهش این مشکلات پیش از موعد نیاز به کمک بیشتر از سلامت دهان خود از طریق کارهای دندانپزشکی دارید یا خیر.

همان طور که برای بسیاری از بیماران معمول است ، برخی از اصطلاحات تخصصی که در دندان پزشکی به کار می رود ، می تواند شما را با سوالاتی مانند کامپوزیت دندانی چیست؟ روبرو کند. کامپوزیت دندان پزشکی در میان برخی از عبارت های رایج است که احتمالا ً می شنوید اگر به کار دندان پزشکی کوچک نیاز دارید ، اما آن ها واقعا ً چه هستند ؟

کامپوزیت دندان ترکیبی از رزین اپوکسی یا ترکیبی از شیشه و پلاستیک است . این روش در روش های دندان پزشکی به شدت محبوب است - از جمله پر کردن حفره، ترمیم و تغییر شکل زیبایی - به دلیل پایداری و امنیت آن . برخلاف پر کردن فلز گذشته , کامپوزیت از مزیت زیبایی شناختی بسیار بالایی برخوردار است . هم چنین می تواند تقریبا ً برابر با سایه دندان شما هم باشد , پس اگر کامپوزیت در دندان گذاشته شود , تقریبا ً غیرقابل تشخیص است .

قبلا هم گفتیم که کامپوزیت دندان روشی برای اصلاح طرح لبخند و رفع بدشکلی، بدرنگی و فاصله میان دندان هااست. در واقع کامپوزیت دندان ساده ترین و ارزان ترین روش برای زیباسازی دندان هاست و و به دلیل اینکه نصب کامپوزیت بسیار ساده و سریع است فقط در یک جلسه می توانید دندان های زیبا و خوش فرم و بدون ایراد از نظر ظاهری داشته باشید.

کامپوزیت شباهت بسیاری به لمینت دارد.کامپوزیت مزایا و معایبی دارد اگر می خواهید بیشتر در مورد کامپوزیت بدانید تا انتهای مقاله با من همراه باشید.کامپوزیت دندان در نماد گستر تارویژ یکی از بهترین و با کیفیت ترین کامپوزیت ها است که ما در این مقاله در مورد این محصول، اطلاعات لازم را به کسانی که قصد استفاده دارند جمع آوری کرده ایم و توضیحات لازم را داده ایم باشد که مفید واقع شود.

کامپوزیت-دندان

زیبایی دندان ها و داشتن لبخند زیباتر هر صورتی را متفاوت و جذاب می کند. بنابراین امروزه داشتن لبخند زیبا دیگر یک رویا نیست و همه می توانند با استفاده از علم دندانپزشکی از این زیبایی بهره ببرند و صاحب دندان هایی زیبا شوند. در دندانپزشکی از راه های گوناگونی برای ترمیم دندان ها و طرح لبخند استفاده می شود که یکی از آنها کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونییر است.

کامپوزیت همان موادی است که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. مواد کامپوزیتی به صورت خمیری و همرنگ دندان هاست که یک لایه نازک از آن بر روی سطح دندان قرار می گیرد و فرم داده می شود. سپس برای تثبیت این مواد، دندانپزشک پس از فرم دهی بر روی دندان، آن را به کمک نور آبی سخت می کند.

در این مقاله ما با معرفی کامپوزیت کمک خواهیم کرد که اگر قصد دارید لبخندی زیبا داشته باشید با آگاهی خرید کامپوزیت را انجام دهید.

🛒 خرید کامپوزیت گرادیا gradia

🛒 خرید کامپوزیت فلو دنو

🛒 خرید کامپوزیت  فلو سولافیل

🛒 خرید کامپوزیت فلو دنفیل

🛒 خرید کامپوزیت فلو الفا

🛒 خرید کامپوزیت  توکویاما

🛒 خرید کامپوزیت  کولزر

🛒 خرید کامپوزیت سارمکو

🛒 خرید کامپوزیت سولافیل

🛒 خرید کامپوزیت  تری ام

🛒 خرید کامپوزیت  دنو

🛒 خرید کامپوزیت  دنفیل

همانطور که میدانید کامپوزیت روشی است برای زیبا کردن لبخند. بسیاری از بیماران برای داشتن لبخند زیبا هزینه بیهوده و زیادی را صرف می کنند .برای اینکه در هنگام استفاده از کامپوزیت دندان اشتباه نکنید و هزینه زیادی صرف نکرده و با کمترین قیمت کامپوزیت دندان ،لبخندی زیبا برای خود به ارمغان آورید باید اطلاعات خود را در باره کامپوزیت دندان افزایش دهید .

در این مقاله میخواهیم درباره کامپوزیت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان صحبت می کنیم. ما در سایت پزشکی نماد گستر تارویژ اطلاعات مربوط به کامپوزیت دندان و ارزان ترین قیمت کامپوزیت دندان را جمع آوری کرده ایم که میتوانید با مراجعه به سایت ما که لینکش در زیر آمده خریدی به صرفه و با کیفیت داشته باشید. با ما همراه باشید.


چگونه از کامپوزیت دندان استفاده کنیم ؟

 چگونه-از-کامپوزیت-دندان-استفاده-کنیم-؟

بیشتر اوقات ، کامپوزیت دندان پزشکی برای پر کردن حفره ها به کار می رود ، اما همچنین می تواند برای بهبود ظاهر بی رنگ و بد شکل دندان نیز مورد استفاده قرار گیرد .

این عمل به صورت لایه ای اعمال می شود ، با یک نور تخصصی که برای سفت کردن هر پوشش استفاده می شود ، سپس شکل می گیرد و صیقل داده می شود تا با دندان مطابقت داشته باشد.

این مورد توسط دندانپزشکان ترجیح داده می شود زیرا به خوبی نتایج طبیعی و خوبی را ارایه می دهد . کامپوزیت از ساختار طبیعی دندان پشتیبانی می کند و به حفاظت در برابر بریدگی ، شکستگی و تغییرات دما ( در مورد دندان های حساس ) کمک می کند .


انواع کامپوزیت دندان

 انواع-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت ها موادی هستند که با توجه به تعداد و اندازه ذرات شان در دسته های مختلف قرار می گیرند و کاربردهای گوناگونی نیز دارند.

به طور کلی می توان مواد کامپوزیتی را به چهار گروه تقسیم کرد.

 • کامپوزیت نوع هیبرید
 • کامپوزیت میکروفیلد
 • کامپوزیت نانوفیلد
 • IPS ونیرها

هر یک از این کامپوزیتها موارد استفاده مخصوص به خود را دارند. زیرا مهمترین سبب در دندانهای جلو ، زیبایی و درخشندگی است و در دندانهای عقب محکم بودن دندان بخاطر جویدن مهمترین دلیل است.

کامپوزیت نوع هیبرید: کامپوزیت های دندان های خلفی ،ذرات درشت و استحکام زیادی دارند و معمولا از نوع هیبرید هستند.

کامپوزیت میکروفیلد: برای ترمیم دندان های جلویی ،از کامپوزیت های میکروفیلد استفاده می شود که ذرات کوچکتر و استحکام کمتری دارند .ولی سطح صاف تر و براق تر و زیباتری بعد از پالیش از خود نشان میدهند. هر قدر که سطح کامپوزیت صاف تر باشد ، نیاز به پالیش های کمتر خواهد شد.

کامپوزیت نانوفیلد: کامپوزیت های نانوفیلد هم ساختاری دارند که بتوانیم استحکام و زیبایی را همزمان در ترمیم دندان ها داشته باشیم.

IPS ونیرها (یا کامپوزیت ای پی اس): از انواع کامپوزیت که امروزه کاربرد بیشتری دارد و مورد استفاده قرار می گیرد، IPS ونیرها که کامپوزیت سرامیکی نام دیگرشان است این کامپوزیت ها به این دلیل که ذرات سرامیکی آنها نسبت به کامپوزیت های قبل دارای ثبات رنگ و استحکام بالاتری دارند و همچنین بیشترین شباهت را به لمینت های سرامیکی دارند بهتر می باشند.

کامپوزیت سرامکیی یا آی پی اس IPS از زیباترین و جذاب ترین کامپوزیت ها برای کامپوزیت ونیریا لمینت کامپوزیتی است.

تمام انواع کامپوزیت ها ی گفته شده در قسمت بالا در رنگ های زیاد و گوناگونی ارائه می شوند.بنابراین رنگ های کامپوزیت از رنگ نرمال تا رنگ های بسیار سفید و یخچالی وجود دارد و با توجه به سلیقه ی شخص استفاده می شود.


موارد درمانی استفاده از کامپوزیت دندان

 موارد-درمانی-استفاده-از-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت دندان ، برای موارد و مشکلات دندانی بسیاری کاربرد دارد که برای آشنایی بیشتر موارد استفاده از کامپوزیت دندان در ادامه مقاله توضیحات کامل داده میشود. اگرشما دارای یکی از مشکلات زیر باشید می توانید از کامپوزیت برای اصلاح شکل ظاهری دندان هایتان استفاده کنید.

 • اصلاح شکل ظاهری و رنگ دندان ها
 • برای تصحیح ظاهر دندان ها با فرم غیر طبیعی مثل دندان های ریز یا میخی شکل
 • اصلاح فاصله بین دندان ها ،که با کامپوزیت فاصله بین دندان ها بسته می شوند.
 • اشخاصی که دوست دارند دندان های بیش از حد سفید داشته باشند ، که این کار با بلیچینگ امکان پذیر نیست با کامپوزیت این خواسته افراد عملی می شود.
 • افرادی با نامنظمی جزیی در دندان ها، از کامپوزیت به جای ارتودنسی میتوانند استفاده کنند.

فواید و معایب کامپوزیت

 فواید-و-معایب-کامپوزیت

هر روش درمانی دارای مزایا و معایب است که با آگاهی از آنها و همچنین با توجه به شرایط دندان خودمی توانید، روش درمانی صحیح و مناسب را انتخاب کنید. البته درست تر این است که به توصیه دندانپزشک خود توجه کنید برای اینکه او با دانش خود و هم چنین وضعیت دندان ها و لثه های شما کامل ترین و بهترین درمان را پیشنهاد می دهد.


مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ها می توانند رنگ و فرم و چرخش دندان ها را درست کنند و یا اینکه فاصله بین دندان ها را ببندند. در روش کامپوزیت ،دندان ها تراش نمی خورند و کامپوزیت دندان بر روی سطح دندان چسبانده می شوند.

از دیگر مزایای کامپوزیت دندان که هزینه کم آن است که در مقایسه با لمینیت های سرامیکی ارزانتر است .همچنین کامپوزیت ها اگر دچار پریدگی یا شکستگی شوند به سادگی قابل ترمیم هستند.

کامپوزیت دندان (لمینت کامپوزیتی) در یک جلسه انجام پذیر است و نیاز به تزریق داروی بی حسی ندارد اما اگر در دندان پوسیدگی وجود داشته باشد و یا دندان ها حساس شده باشند باید دندان بی حس شود.


معایب کامپوزیت دندان

همچنین طول عمر کم از معایب اصلی کامپوزیت به شمار میرود. تغییر رنگ در طول زمان و اگر شخصی که قصد کامپوزیت دندان دارد بیماری لثه داشته و یا دارای دندانهای ضعیف است ، کامپوزیت ها انتخاب مناسبی نیستند.با انجام کامپوزیت دندانهای طبیعی شما ممکن است نسبت به دمای گرم و سرد حساس تر شوند.


چگونگی مراقبت های پس از درمان کامپوزیت:

چگونگی-مراقبت-های-پس-از-درمان-کامپوزیت

درست است که شکستن پسته، تخمه، بادام و انواع خوراکی های سخت یا جویدن یخ، ته دیگ و… با دندان های طبیعی بسیار آسیب پذیر و خطرناک است ولی این آسیب در دندان کامپوزیت شده بسیار بیشتر و جدی تر است و باید مراقبت بیشتری شود تا دچار شکستگی یا لب پریدگی نشود.

بنابراین چیزی که طول عمرکامپوزیت دندان را تضمین می کند روش های نگهداری آن است. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و سایر مراقبت های بهداشتی که پزشک به بیمار توصیه می کند باید کاملا دقیق و منظم انجام شود تا از دندان ها دچار پوسیدگی های بعدی نشود.

ویزیت های بعد از انجام کامپوزیت برای بررسی سلامت کامپوزیت و دندان ها باید در برنامه سالیانه بیمار باشد.

در صورت استفاده از کامپوزیت در دندان باید از مصرف مواد رنگی مانند چای و قهوه و دخانیات (سیگار و قلیان) را کمتر کرد و یا به حداقل رساند. و در صورتی که استفاده شد بلافاصله باید دندان ها را مسواک زد تا از تغییر رنگ دندان هاجلوگیری کرد.


طول عمر کامپوزیت دندان

طول-عمر-کامپوزیت-دندان

طول عمر کامپوزیت دندان به شما بستگی دارد! قبل از انجام کامپوزیت بر روی دندانتان برای زیبایی و طرح لبخند باید آگاه باشید که سفید ماندن دندان هایتان به نحوه ی نگه داری شما وابسته است . اگر از افرادی هستید که به بهداشت و سلامت دهان و دندانتان اهمیت نمخی دهید پس پیشنهاد ما به شما این است که به سراغ کامپوزیت نروید. زیرا کامپوزیت، حساس تر از دندان های اصلی است. و باید از آنها بیشتر مواظبت کرد.

طول عمر کامپوزیت دندان معمولا بین چهار الی پنج سال است. ولی اگر چای و قهوه زیاد مصرف می کنید، یا اینکه خوراکی های سفت مصرف می کنید، و از نخ دندان استفاده نمیکنید، بنابراین مطمئن باشید که عمر کامپوزیت هایتان کم خواهد شد. و امکان دارد لکه های ناشی از نوشیدنی های رنگی بر روی دندان هایتان پدید آید . ولی با وجود این یک خبر خوب این است که انواع کامپوزیت دندان قابل پالیش هستند. که میتوان با این روش آن را به مقدار زیادی به رنگ اولیه بر گرداند.

هر چند که شیوه کار دندانپزشک و مواد مصرفی کامپوزیت بر روی طول عمر کامپوزیت موثر است. ولی مواظبت و نگه داری بیمارتاثیر بیشتری بر طول عمر دارد که میتواند زیبایی دندان هایتان را حفظ کند.


ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

ماندگاری-کامپوزیت-دندان-چقدر-است؟

استفاده از دندان پزشک ماهر و با تجربه یکی از مهمترین عوامل در طول عمر کامپوزیت است چون دندان پزشک با مهارت و تجربه کاری خود میتواند کامپوزیت دندان را به بهترین شکل برای شما انجام بدهد . پس به جز رعایت بهداشت شخصی بیمار انتخاب پزشک متخصص هم از دیگر عواملی است که طول عمر کامپوزیت را بیشتر میکند.چون همه ی دندانپزشکان قادر به انجام بهترین کار با کامپوزیت نیستند و باید تخصص در ریبایی لبخند داشته باشند .

لمینت دندان یا همان طرح لبخند زیبا به دو روش کامپوزیتی و سرامیکی انجام میگیرد.باید این را بدانید که هزینه ی لمینت کامپوزیتی در مقایسه با لمینت سرامیکی کمتر و ارزان تر است فلذا بیشتر مردم تمایل دارند تا لمینت کامپوزیتی را بر روی دندان های خود انجام دهند.و با وجود اینکه طول عمر کامپوزیت دندان کمتر از سرامیک است و اگر در صورت رعایت نکردن بهداشت فردی و مراقبت ها بعد از کامپوزیت و همچنین پزشکی که این کار را انجام میدهدکامپوزیت زودتر از بین میرود بنابراین تا میتوانید باید پس از انجام کامپوزیت دندان در نگه داری آن کوشا باشید .

از مهمترین عوامل بیشتر شدن طول عمر کامپوزیت دندان نوع کامپوزیت انتخاب شده است که توسط پزشک یا بیمار انتخاب میشود .برای اینکه از انتخاب درست مواد کامپوزیت مطمئن شوید باید بدانید کامپوزیت را از کدام شرکت یا کدام برند تهیه میکنید شرکت نماد گستر تارویژ یکی از شرکت هایی است که فروش کامپوزیت هایی را انجام میدهد که از نظر قیمت کامپوزیت دندان ارزان تر از رقبا باشد و هم از نظر ماندگاری طول عمر بیشتری خواهند داشت.

از جمله خصوصیات مهمی که روکشهای کامپوزیت را از روکشهای لمینت دندان جدا کرده ، این است که کامپوزیت دندان در یک جلسه بدون نیاز به تراش زیاد دندان توسط دندان پزشک انجام میشود و هر چند وقت یکبار نیاز به پولیش دارد تا رنگش اگر تغییر کرده درست شود اما لمینت دندان باید در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شوندو بعد روی دندان های بیمار قرار میگیرد.

پس افرادی که برای داشتن لبخند زیبا دوست دارند در زمان کمتر انجام شود و هزینه کمتری صرف کنند ، اکثرا کامپوزیت دندان را انتخاب میکنند.هر چند که ، طول عمر کامپوزیت دندان کوتاهتر است و به مرور زمان فرسوده شوند.

طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به سرامیک کمتر است و در صورت عدم نگه داری درست زودتر از بین میرود و در طی مدتی که کامپوزیت رود دندان خود دارید ممکن است به پالیش کامپوزیت دندان نیاز داشته باشید. برای اینکه طول عمر کامپوزیت دندان را زیاد کنیم باید از آنها به درستی مراقبت و نگهداری کنید. به هر حال ماندگاری کامپوزیت نمیتواند دائمی باشد . حتی اگر از بهترین نوع کامپوزیت دندان استفاده شود نیز طول عمر دائمی نخواهدداشت. فقط می توانید طول عمر کامپوزیت دندان را با مراقبت و نگهداری درست از آنها و همچنین با مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یکبار افزایش دهید. در صورتیکه بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی مراعات نشود امکان دارد طول عمر کامپوزیت دندان شما به یکسال هم نکشد.

مراقبت های بعد از کامپوزیت در افزایش طول عمر کامپوزیت دندان مفید خواهد بود به شرح زیر است:

مراقبت-های-بعد-از-کامپوزیت
 • پس از استفاده از کامپوزیت دندان اگر حساسیت دندان ها به سردی، گرمی و یا مواد غذایی سفت و سخت،داشتید نگران نباشید چون امری طبیعی است و با گذشت زمان به مرور درست میشود .
 • برای اینکه طول عمر کامپوزیت دندان افزایش یابد ، بعد از تمام شدن کار دندان پزشک ، باید از خوردن مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سخت و یا رنگی تا چند ساعت دوری کرد.
 • اگر می خواهید طول عمر کامپوزیت دندان شما بیشتر شود ، بهداشت فردی را رعایت کنید و توصیه های دندانپزشک را جدی بگیرید و انجام دهید.
 • برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان از مصرف افراطی نوشیدنی های رنگی مثل قهوه بپرهیزید در صورت استفاده بلافاصله مسواک بزنید.
 • استعمال دخانیات درطول عمر کامپوزیت دندان تاثیر میگذارد یعنی عمرش را کم میکند پس حداامکان از دخانیات استفاده نکنید چرا که، استفاده طولانی مدت اثرات مخربی روی کامپوزیت دندان خواهد گذاشت. استعمال دخانیات همانطور که برای دندان های طبیعی مضر می باشد برای همه ی روشهای دندانپزشکی مانند ایمپلنت ، بلیچینگ، کامپوزیت و لمینت نیز ضرر دارد.

در پایان نتیجه میگیریم که برای انجام کامپوزیت دندان باید از کامپوزیت هایی با برند به نام که مواد خوبی دارند استفاده کنیم تا طول عمر کامپوزیت دندان بیشتر شود. شرکت نماد گستر تاوریژ با داشتن بهترین مواد کامپوزیت برای کسانی که میخواهند از این عمل برای انجام زیبایی لبخند خود استفاده کنند کمک میکند.


خرید کامپوزیت دندان

کامپوزیت از موادی تشکیل شده اند که برای ترمیم دندان ها و همچنین زیبا کردن دندان ها استفاده می شود. انواع مختلف کامپوزیت ها وجود دارد که از جمله فلو ، هیبرید ، نانو هیبرید ،آی پی اس و ... که هر کدام استفاده ی مخصوص به خود را دارند.

به علاوه کامپوزیت ها دارای رنگ بندی وسیعی هستند که مطابق با رنگ دندان بیمار و یا سلیقه ی او انتخاب می شوند. کیفیت و ماندگاری مواد کامپوزیتی از لحاظ برند ها و نوع آنها باهم فرق میکند و به تشخیص پزشک انجام می شود. پس باید هنگام خرید کامپوزیت دندان دقت کرد تا دارای ترکیبات با کیفیت باشد .

شرکت نماد گستر تاوریژ فروش انواع کاپوزیت ها با برند ها و ساختار متفاوت را انجام میدهد که از نظر کیفیت محصول مرغوب میتوان اطمینان خاطر داشت و هنگام خرید کامپوزیت از این شرکت میتوانید از لحاظ قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از محصول نسبت به دیگر شرکت ها مطمئن باشید.


خرید کامپوزیت زیبایی دندانپزشکی

کامپوزیت دندانپزشکی ساختاری است که از چند ماده مختلف تشکیل شده است که در ترمیم و درمان های زیبایی دندان بوسیله دندانپزشکان مورد استفاده قرار میگیرد. خرید کامپوزیت دندان پزشکی همواره در لیست سبد خرید دندانپزشکان میباشد زیرا در دندانپزشکی از این ساختار زیاد استفاده میشود. کامپوزیت به علت شباهت رنگ به دندان طبیعی موجب زیباتر شدن لبخندو طبیعی دیده شدن آن می شود. به علاوه دارای مقاومت و ماندگاری خوبی است.و کار کردن با آن زمان و هزینه کمتری لازم دارد.

با خرید کامپوزیت دندانپزشکی می توان از کاربردهای زیاد این ماده استفاد ه کرد که بعضی از این کاربردها عبارتند از :پر کردن دندان های جلویی و عقبی به جای آمالگام سیاه رنگ. پر کردن دندان هایی که به شدت خراب شده اند و نیاز به بازسازی کامل دارند. ترمیم دندان های شکسته و ترک خوردگی ها، پر کردن فضای بین دندانی، ترمیم بد رنگی و بد شکلی دندان ها به طوری که حتی می توان بهم ریختگی های شدید را تا حد زیادی درست کرد. به همین علت است که کامپوزیت می تواند گاهی جایگزین درمان های طولانی مدت ارتودنسی شود.

از کاربرد های کامپوزیت زیبایی دندانپزشکی میتوان به ترمیم پوسیدگی و سیاه شدگی دندان مخصوصا در دندان های جلویی درست کرن شکستگی های سطحی و برطرف کردن لکه های رنگ اشاره کرد. علاوه بر موارد بالا از کاربرد های زیبایی کامپوزیت میتوان به لامینت و ونیر اشاره کرد . لامینت کامپوزیتی در مقایسه با سرامیکی ثبات رنگ و زیبایی کمتری دارد ولی در عوض هزینه آن هم کمتر است.

معمولا برای اصطلاح و بهبود طرح لبخند از روکش هایی از جنس سرامیک استفاده میشود، ولی میتوان از انواع کامپوزیتی نیز به همین منظور استفاده کرد.

هنگام خرید کامپوزیت دندان شما میتوانید با در نظر گرفتن رنگ پوست و سایر ویژگی های چهره خود، بهترین نوع کامپوزیت دندان با رنگ مناسب برای بیشتر کردن زیبایی لبخند خود انتخاب کنید.با مراجعه به سایت نماد گستر تاوریژ و مقایسه ی انواع کامپوزیت با قیمت و برند های متفاوت میتوانید خریدی مطمئن انجام دهید.


بهترین متخصص کامپوزیت دندان را چطور پیدا کنم؟

انجام بهترین کامپوزیت دندان،معمولا به 2 عامل بستگی دارد: 1- تجربه و مهارت دندانپزشک و 2- کیفیت مواد کامپوزیت. بهترین نوع و برند کامپوزیت دندان، تولید شده در کشورهای ژاپن، آمریکا و سوئیس هستند. اما برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک کامپوزیت، پیشنهاد میکنیم تا با آگاهی و تحقیق این کار را انجام دهید و پزشک خود را انتخاب کنید زیرا همه ی پزشکان در این کار توانایی لازم را ندارند .

یک دندانپزشک خوب در انجام زیبایی لبخند بوسیله کامپوزیت ،قابلیت تشخیص مواد مرغوب را از کامپوزیت های درجه 2 دارد و همواره برای اینکه در کارش موفق باشد هنگام خرید کامپوزیت ، بهترین برند را انتخاب می کند. همچنین، مراحل اجرای کامپوزیت را بسیار با دقت انجام می دهد تا بعد ها مشکلاتی مانند شکستگی یا لب پریدگی کامپوزیت و یا عدم امکان استفاده از نخ دندان بوجود نیاید.


قصد زیباسازی لبخند با کامپوزیت دارید؟

اگر نیاز به برطرف کردن عیب های دندان یا زیباتر کردن لبخند خود با هزینه مناسب و کیفیت بالا هستید، می توانید ابتدا با متخصصان ترمیمی و زیبایی ویزیت کنید و درباره اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان اطلاعات بیشتری کسب کرده و بعدا به این کار اقدام کنید.زیرا دندانپزشک نقش مهمی در این کار دارد چون جنسی که استفاده میکند و روش هایی که در این کار به کار میبرد و تجربه ی او نقش اساسی در زیبایی لبخند شما خواهد داشت . دندانپزشک برای خرید کامپوزیت دندان بهتر است از شرکت هایی خرید کند که دارای موادی با کیفیت و برندی معتبر باشد.


شرکت نماد گستر تاوریژ و فروش مواد و تجهیزات دندانپزشکی

امروزه ممکن است با وجود برندهای مختلف انتخاب تجهیزات دندانپزشکی با کیفیت و قیمت مناسب برای همه سخت باشد. اما میتوان با پیدا کردن یک شرکت معتبر در زمینه تجهیزات دندانپزشکی، خریدی انجام د اد که بدون پشیمانی باشد.

یکی از معتبرترین و مطمئن ترین فروشگاه های اینترنتی در حوزه تجهیزات و ابزارهای دندانپزشکی، شرکت نماد گستر تاوریژ است. که در این شرکت کلیه ابزارها و تجهیزات دندانپزشکی با بهترین برندهای جهانی برای مطب و کلینیک های دندانپزشکی وجود دارد.


مزایای خرید کامپوزیت دندان از شرکت نماد گستر تاوریژ چیست؟

 • از مزایایی که این شرکت برای مشتریان خود در نظر گرفته این است که تا بتوانند بهترین تجهیزات دندانپزشکی را با قیمتی مناسب و کمتر از سایر شرکت ها خریداری کنند.
 • در سایت این شرکت می توان تجهیزات دندانپزشکی را بر اساس برند، قیمت و رنگ موردعلاقه خود انتخاب کرد.
 • اگر تجهیزات دندانپزشکی که از شرکت نماد گستر خریده اید خرابی و ایراد داشت، در اولین فرصت گارانتی این تجهیزات پیگیری می شود تا تجهیزاتی سالم و به دور از ایراد در اختیار شما قرار بگیرد.
 • دراین شرکت هر روز تنوع و تعداد تجهیزات و ابزار دندانپزشکی زیادتر میشود تا به نیاز مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی بتوان پاسخ داد.
 • در صورت خرید هر نوع کالای دندانپزشکی از این شرکت این اطمینان داده میشود که آن کالا اصل و اورجینال است و در مدت زمان کوتاهی برای شما ارسال می شوند.

بنابراین در صورتی که میخواهید خرید کامپوزیت و دیگر تجهیزات دندانپزشکی را انجام دهید باید از فروشگاه و برندهای معتبر،مانند شرکت نماد گستر تاوریژ این تجهیزات را خریداری کنید.تا مواد با کیفیت و مرغوب داشته باشند پس هنگام خرید تجهیزات دندانپزشکی نباید قیمت های ارزان شما را وسوسه به خرید کند زیرا ممکن است این قیمت ارزان به دلیل نامعتبر و بی کیفیت بودن برند ابزار دندانپزشکی باشد.

فروشگاه اینترنتی نماد گستر تاوریژ از نمایندگی های اصل و معتبر، تجهیزات دندانپزشکی را تهیه میکند و در اختیار مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی قرار می دهد.


امروزه هنگام خرید کامپوزیت دندان با قیمت های متفاوتی روبه رو میشویم که باعث میشود انتخاب ما سخت شود ولی باید برای خرید ابتدا اطلاعات خود ر ا در زمینه کامپوزیت بیشتر کنیم و بعد با آگاهی آن را انتخاب کنیم. در بعضی از تبلیغات های کامپوزیت که با قیمت های بسیار ارزانی به فروش گذاشته می شود اما علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان در چیست ؟

مهم ترین علت تفاوت قیمت کامپوزیت در چیست ؟

کیفیت مواد مصرفی و یا برند کامپوزیت دندان ،از مهم ترین عامل در تفاوت قیمت در کامپوزیت است.امروزه برند های زیادی برای کامپوزیت دندان به وجود آمده است که هر کدام دارای قیمتی متفاوت هستند تاثیر زیادی بر روی طول عمر و استحکام کامپوزیت دارد .

از عوامل مهم دیگر که موثر بر تفاوت قیمت های کامپوزیت به شمار میرود دندانپزشک و دستمزد کار اوست. همانطور که گفته شد کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که توسط دندانپزشک بر روی دندان قرار گرفته فرم داده میشود و سپس به کمک اشعه محکم می شود. بنابراین اندازه درستی کار و زیبایی و تناسب قرار گرفتن کامپوزیت دندان ، وابسته به مهارت دندانپزشک است.

هر اندازه مهارت و تجربه ی دندانپزشک در انجام کامپوزیت بیشتر باشد ، به همان نسبت کامپوزیت فرم وزیبایی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه هزینه ی کار یک دندانپزشک ماهر و مجرب با یک دندانپزشک معمولی متفاوت است.


قیمت کامپوزیت ونیر چه قدر است؟

همانطور که میدانید امروزه کامپوزیت ها دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به عواملی همچون میزان تخصص پزشک ، نوع کامپوزیت و تعداد کامپوزیت است.

کامپوزیت ونیر ها دارای درجه بندی A و B و C است و می توانید قیمت دقیق آن را در مقاله مشاهده کنید. شرکت نماد گستر تاوریژ با داشتن قیمت های متنوع در انواع کامچوزیت ها به شما کمک می کند تا هنگام خرید کامپوزیت دندان حق انتخاب بیشتری را داشته باشید و بتوانید بهترین کامپوزیت را با توجه به بودجه ی خود خرید کنید.


آیا در کامپوزیت نیاز به تراش دندان وجود دارد؟

در لمینت دندان باید از دندان ها قالب گرفته شود و برای قرار دادن این لمینت ها بر روی دندان، باید دندان را تراش داد ولی در کامپوزیت اغلب بدون تراش انجام میشود و گاهی نسبت به نیاز ، تراش کمی انجام میدهند.


آیا کامپوزیت ونیر باعث بوی بد دهان می شود؟

اصولا اگر کامپوزیت دندان درست توسط پزشک ماهر انجام شود ، باعث پوسیدگی دندان نمی شود ولی اگر چنانچه هنگام کار لبه های کامپوزیت دندان با دندان به درستی محکم نشود ، باعث بوجود آمدن منطقه ای برای نفوذ میکروب و گیر کردن خورده های غذایی می شود. که در این صورت، به مرور زمان احتمالا باعث بوجود آمدن بوی بد در دهان می شود.


آیا امکان حذف کامپوزیت ونیر وجود دارد ؟

امکان حذف کامپوزیت کار شده در دندان وابسته به نحوه ی کار پزشک معالج دارد.چون این پزشک است که با توجه به وضعیت دندان ،آنها را تراش میدهد یا نیازی به تراش دادن قبل از کامپوزیت نمیبیند. ولی در صورتی که بخواهید بعدا کامپوزیت های دندان های خود را حذف کنید یا بردارید ، باید مینای دندان تراش داده نشود و یا ساختار خوبی داشته باشد.


انواع کامپوزیت ونیر

هر کدام از انواع کامپوزیت ها کاربرد و استفاده متفاوت و منحصر به فرد دارد. و افرادی که می خواهند دندان های جلویی خود را کامپوزیت کنند نیاز به زیبایی و درخشندگی بالاتری دارند اما دندان هایی که در عقب فک قرار گرفته اند نیاز به استحکام و مقاومت کافی دارند. زیرا دندان های عقب باید نیروی جویدن را بتوانند به خوبی تحمل کنند. قبلا از انواع کامپوزیت دندان نام برده شد که در اینجا به توضیح هر یک میپردازیم .

کامپوزیت نوع هیبریدی

این نوع کامپوزیت ها ،بیشتر برای دندان های پشتی استفاده می شوند که باید دارای ذرات بزرگتری بوده و استحکام بالاتری هم داشته باشد. هنگام خرید کامپوزیت دندان باید به این نکته توجه داشت که چه نوع کامپوزیتی را برای کدام دندان ها انتخاب کرد.

کامپوزیت از نوع میکروفیلد

کامپوزیت میکروفیلد از انواع کامپوزیت های مورد استفاده برای دندان های جلویی توصیه می شود. زیرا این نوع کامپوزیت دارای ذرات ریز است و در صورت کار روی دندان دارای سطحی صاف و براق است.

از مزایای مهم این کامپوزیت که هنگام خرید باید دقت شود ، درخشندگی و براقیت بالا بعد از انجام پالیش است و اما عیبی که آن دارد این است که میزان مقاومت و استحکام کمی در مقایسه با دیگر انواع کامپوزیت است.

بنابراین هر چه سطح کامپوزیت دندانی که انتخاب می کنید صاف تر باشد مسلما اندازه ی رنگ گرفتن آن و نیاز به پالیش های دوره ای آن با گذشت زمان کم تر خواهد بود.

کامپوزیت از نوع نانو فیلد

کامپوزیت نانو فیلد از انواع کامپوزیت هایی است که با انتخاب آنها هنگام خرید میتوانید استحکام و زیبایی را با هم و یکجا به دست آورید. کامپوزیت های نانو فیلد دارای استحکام و زیبایی منحصر به فرد در کنار یک دیگر هستند.

IPS ونیرها (یا کامپوزیت ای پی اس)

از انواع کامپوزیت ها یی که امروزه بیشتر مورد استفاده افراد قرار میگیرد این نوع کامپوزیت است. این کامپوزیت ها شباهت زیادی به لمینت سرامیکی دارد و به دلیل استفاده از ذرات سرامیکی دارای ثبات رنگ و استحکام بسیار بالایی در مقایسه با دیگر انواع کامپوزیت است.

بنابراین کسانی که که از مواد غذایی رنگی زیاد استفاده می کنند بهتر است از کامپوزیت سرامیکی استفاده کنند تا رنگ کامپوزیت آن ها تغییر نکند.

هنگام خرید کامپوزیت دندان بهتر است با توجه به نیاز خود آن را انتخاب کنید تا بعد ها پشیمان نشوید .

به طور کلی میتوان گفت میانگین طول عمر کامپوزیت های دندانی بین 7 تا 10 سال است که با مراقبت های لازم می توان این طول عمر را زیادتر کرد.

عوامل موثر بر طول عمر کامپوزیت دندان به شرح زیر است:

 1. میزان تجربه و تخصص دندانپزشک
 2. کیفیت و برند کامپوزیت دندان
 3. عادت های تغذیه ای
 4. میزان مراقبت های لازم کامپوزیت دندان

میزان تجربه و تخصص دندانپزشک

در کامپوزیت دندان به صورت کامل بسته به میزان مهارت پزشک دارد و تمامی مراحل در طی یک جلسه توسط پزشک انجام می شود.


کیفیت و برند کامپوزیت دندان

همانطور که میدانید ،امروزه کامپوزیت های مختلفی توسط شرکت ها و کشور های مختلف ساخته شده است که کلیه این برند ها دارای هزینه های متفاوت و کیفیت های گوناگونی است. این برندهای مختلف استحکام و میزان مقاومت در برابر تغییر رنگ را دارند که بر روی طول عمر تاثیر میگذارد.


عادت های تغذیه ای

کامپوزیت های دندان نسبت به لمینت ها مقاومت کمتری در برابر تغییر رنگ دارند که ممکن است بعد از گذشت مدت زمان کمی دچار تغییر رنگ شوند. مهمترین علت تغییر رنگ کامپوزیت ها استفاده از مواد غذایی دارای رنگ است که به طور مستقیم بر روی طول عمر کامپوزیت موثر است.


میزان مراقبت های لازم کامپوزیت دندان

مراقبت ها مهم ترین راه برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان به شمار میرود و باید در نگهداری آنها دقت زیادی شود.

شرکت نماد گستر تاوریژ با فروش کامپوزیت های مختلف که دارای انواع و قیمت های متفاوتی هستند به شما کمک میکند تا با انتخاب بهترین نوع کامپوزیت بتوانید دندان ها و لبخندی زیباتر داشته باشید.


با خرید کامپوزیت دندان ارزان و قیمت مناسب از شرکت نماد گستر تاوریژ میتوان با کمترین هزینه کامپوزیت دندان مورد نظر خود را تهیه کنید.

یکی از دلایل مهم خرید کامپوزیت دندان ارزان قیمت این است که این شرکت ، محصولات خود از جمله کامپوزیت دندان را مستقیم و بی واسطه در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد.

افرادی که قصد خرید از این شرکت را دارند می توانند محصولات مورد نظر خود را به طور مستقیم با صرف هزینه کمتر تهیه کنند.همچنین به جای اینکه به دنبال فروشگاه برای خرید باشید به راحتی با مراجعه به سایت شرکت نماد گستر محصولات دلخواه خود را سفارش دهند. با خرید کامپوزیت دندان از نماد گستر ،از محصولی با کیفیت بالا بهره مند میشوید.

کامپوزیت دندان ارزان را فقط از فروشگاه نماد گستر تاوریژ میتوانید خرید کنید و می توانید قیمت های محصول این فروشگاه را با دیگر فروشگاه ها مقایسه کنید.


کامپوزیت، یک روش پر طرفدار برای زیبایی

امروزه یکی از پرطرفدارترین شیوه های زیبایی، کامپوزیت دندان را میتوان نام برد که این فرآیند با پلیمر انجام می شود که به خاطر استفاده از مواد بکار رفته متفاوت در ساختار کامپوزیت، قیمت کامپوزیت دندان متفاوت است.

برای مشخص شدن از خوب بودن مواد کامپوزیت اول نمونه کار کامپوزیت دندان پزشک ها را ببینید و بعد تصمیم بگیرید.

مواد کامپوزیت انواع گوناگونی دارند که به برندهای متفاوت تقسیم می شوند .برند هایی که در شرکت نماد گستر تاوریژ به فروش میرسد عبارتند از:

 • کامپوزیت گرادیا
 • کامپوزیت فلودنو
 • کامپوزیت فلوسولافیل
 • کامپوزیت فلو دنفیل
 • کامپوزیت فلو آلفا
 • کامپوزیت توکویاما
 • کامپوزیت کولزر
 • کامپوزیت سارمکو
 • کامپوزیت سولافیل
 • کامپوزیت تری ام
 • کامپوزیت دنو

که در ادامه به توضیح بیشتر در مورد خاصیت هر کدام خواهیم پرداخت.

از ویژگی های کامپوزیت گرادیا که باید هنگام خرید کامپوزیت به آن توجه کرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا و خصوصیات:

 • تغییر حجم پایین در زمان کیورینگ
 • پالیش پذیری عالی و ایجاد سطح درخشان و یکدست
 • شکل پذیری و فرم دهی ایده آل در حفره ، به دلیل ویسکوزیته مناسب
 • دلیل حساسیت کم در مقابل نور چراغ یونیت
 • مقاومت بالا در برابر استرس های اکلوزالی، سایش و نیروهای خمشی
 • کامپوزیتی است میکرو هیبرید حاوی ماتریکس میکروفیلد، ذرات سیلیکا و فیلر های از پیش پلیمر شد
 • ساختار چند وجهی و متمایز ذرات تشکیل دهنده کامپوزیت که باعث انعکاس نور در جهات مختلف و ایجاد رستوریشنی کاملا نامرئی با ساختار باقی مانده دندان می شود.
 • تطابق رنگ مشابه دندان طبیعی و ایجاد یک ترمیم «نامرئی» و زیبا

پشتیبانی بعد از کامپوزیت دندان


علت تفاوت قیمت کامپوزیت


مارک وبرند های کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است؟

این سوال افرادی است که قصد کامپوزیت کردن دندان های خودرا دارند. امروزه با درمان یک یا چند دندان شکسته،نامرتب ،کج یا تغییر رنگ از کامپوزیت دندان استفاده میشود . اما آیا تمام برند های کامپوزیت نمی توانند زیبایی، درخشندگی ویکدست بودن دندان های طبیعی را به شما باز گردانند؟

اگر قصد کامپوزیت کردن دندان های خود را دارید اما با انواع برندهای کامپوزیت دندان آشنایی ندارید،با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انواع مارک کامپوزیت دندان موجود دربازار به دندان پزشکان این امکان را داده که برای انتخاب رزین کامپوزیت مناسب وایده ال خود گزینه های متفاوتی را در دسترس داشته باشند .

ویژگی های بهترین مارک وبرندهای کامپوزیت دندان

 • زیبایی ظاهری

  زمانی که ونیرهای کامپوزیت مرغوب روی دندان ها فرم داده شده وسفت شوند،از لحاظ ظاهری ،زیبایی بی غیب ونقص وکاملا شبیه دندان های طبیعی به نظر میرسند.

 • فرم دهی سریع

  بهترین نوع ونیرها،رزین هایی هستند که به سرعت بعد از برخورد اشعه لیزر سفت شوند وبیمار بتواند بلافاصله بعد از جلسه درمانی برای جویدن انواع غذاها از آنها استفاده کند.

 • انعطاف پذیری

  انعطاف پذیری هنگام فرم دهی رزین ها،مهمترین ویژگی است که برای دندان پزشکان در انتخاب انواع مارک کامپوزیت دندان ،مهم می باشد. دندان پزشک باید بتواند به راحتی رزین های کامپوزیت را روی دندان های بیمار به هر شکلی که میخواهد در آورده وآنها را فرم دهد.

 • قابلیت ترمیم

  یکی از ویژگی هایی که کامپوزیت ونیر را در مقایسه با لمینت سرامیکی متمایز می سازد، قابلیت ترمیم کامپوزیت ونیر است.

 • استحکام بالا

  رزین های کامپوزیت ترکیبی از مواد شیمیایی پر کننده هستند که برای افزایش استحکام ،باید اندازه ذرات سازنده آنها کنترل شود . کامپوزیت رزین های مرغوب به علت استحکام بالا طول عمر بیشتری روی دندان ها خواهند داشت.

  دندان پزشکان کاملا با انواع مارک کامپوزیت دندان آشنا هستند وبابررسی نحوه تولید وتکنیک فرم دهی ،انها ایده آل ترین گزینه را مراجعین خود پیشنهاد میدهند.


مهمترین ویزگی که انواع کامپوزیت دندان را از یکدیگر متمایز می سازد ،مواد سازنده واندازه ذرات به کاررفته در ساخت رزین کامپوزیت است.

میکروفیل اصلی ترین ترکیب مواد تشکیل دهنده رزین کامپوزیت ها هستند.

انواع مارک کامپوزیت دندان

 • Bisco

  شرکت Bisco یکی از مشهورترین شرکت های آمریکایی تولید کننده کامپوزیت دندان است که برای حفاظت از لثه ودندان های طبیعی از ماده تحریک کننده سیلیکات کلسیم برای ساخت کامپوزیت ها استفاده می کند.

 • Coltene

  یکی از جدید ترین تکنولوژی های کامپوزیت ونیر رابا خصوصیات نانو هیبریدی که بسیار شبیه مینای دندان است، به بازار عرضه میکند.

 • DMG America

  از انواع مارک کامپوزیت دندان میکرو می باشد که ونیر کامپوزیت آن خاصیت انقباض پلیمریزاسیون ومقاومت بالایی دارد. شرکت دی ام پی تولید کننده کامپوزیت نانو هیبرید وسایه های وی تا ،است که به راحتی روی دندان ها شکل میگیرند وتخلخل بسیار پایینی دارند.

 • DMP Ametica

  شرکت دی ام پی تولید کننده کامپوزیت نانو هیبرید وسایه های وی تا ،است که به راحتی روی دندان ها شکل میگیرند وتخلخل بسیار پایینی دارند.

 • Ivoclar Vivaden

  از دیگر شرکت های تولید کننده رزین کامپوزیت نانو هیبرید می توان به ایوکلار ویدان اشاره کرد که سفت شدن ونیرهای آن روی دندان ها بسیلر سریع انجام می شود.

 • Kerr

  برند مشهوری است که ابتدا کامپوزیت های پر کننده دندان های پوسیده را تولید میکرد،ولی در سال های اخیر اقدام به تولید کامپوزیت های ونیر با قابلیت انطباق رنگفمقاومت در برابر سایش واستحکام بالا کرد.

 • Tokuyama Dental America

  از شرکت های تولید کننده رزین کامپوزیت ژاپنی است که رزین های میکروفیل با 20 سایه مختلف که خواص شیشه ای مرغوبی دارند ، تولید میکند.

 • SDL

  شرکت آمریکایی از زیر مجموعه شرکت Auraدر شمال آمریکا تاسیس شده که کامپوزیت ونیر هایی منحصر به فرد طراحی کرده است. مقاومت بالا، امکان انطباق سایه رنگ با دندان طبیعی،از ویژگی محصولات تولیدی این کمپانی است.


بهترین مواد کامپوزیت دندان

کامپوزیت های درشت دانه یا ماکروفیل :این گروه، اولین کامپوزیت هایی بودند که وارد بازار شدند. این مواد ترمیمی ذراتشان از 10 تا 50 میکرومتر می باشد.

کامپوزیت های ریزدانه یا میکروفیل :این گروه از دهه هفتادی وارد بازار شدند وپس از آن به وفور مورد استفاده قرار گرفتند.

کامپوزیت های هیبریدی،میکرو هیبریدی ونانو هیبریدی

کامپوزیت نانو فیل: این گروه جدید ترین نسل کامپوزیت دندان است و توسط شرکت ESp 3M به ثبت رسیده است.

اولین راه برای انتخاب بهترین مارک کامپوزیت دندان ،تحقیق و پرس وجو درباره برندهای موجود در بزار وبررسی ویژگی های آن ها می باشد. به علاوه پیشنهاد می شود که از تجربه دندان پزشک خود نیز بهره ببرید.

دندان پزشکان به دلیل استفاده از مارک های مختلف وآشنایی با انواع برند ها وشناخت ویژگی های هر یک از آنها، با انجام معاینه دهان و دندان، می توانند بهترین برند را به شما معرفی نمایند.

خرید کامپوزیت دندان | کیفیت عالی | قیمت مناسب

بیشتر اوقات ، کامپوزیت دندان پزشکی برای پر کردن حفره ها به کار می رود ، اما همچنین می تواند برای بهبود ظاهر بی رنگ و بد شکل دندان نیز مورد استفاده قرار گیرد .