کامپوزیت

کامپوزیت

 • 1

کامپوزیت GC- Gradia Direct گرادیا XBW

640,000تومان
644,000تومان

کامپوزیت فلو دنو Denu کره جنوبی

133,000تومان
135,000تومان

کامپوزیت فلو سولافیل Solafil

288,000تومان
290,000تومان

کامپوزیت فلو دنفیل Denfil

270,000تومان
270,000تومان

کامپوزیت فلو الفا A1,A2,A3 Alfa

170,000تومان
195,000تومان

کامپوزیت الفا A1,A2,A3 Alfa

165,000تومان
195,000تومان

کامپوزیت توکویاما Tokuyama

790,000تومان
790,000تومان

کامپوزیت kulzer رنگ bl

808,000تومان
810,000تومان

کامپوزیت kulzer رنگ bxl

850,000تومان
850,000تومان

کامپوزیت شرکت سارمکو Saremco

890,000تومان
950,000تومان

کامپوزیت Solafil M90 مدل A1,A2,A3

200,000تومان
200,000تومان

کامپوزیت Solafil M90 مدل BW , XBW

293,000تومان
295,000تومان

کامپوزیت Gc مدل XBW

675,000تومان
680,000تومان

کامپوزیت تری ام 3M مدل P60-A3,A2,A3

887,000تومان
890,000تومان

کامپوزیت تری ام 3M مدل P60-B2

887,000تومان
890,000تومان

کامپوزیت تری ام 3M مدل Z250 - A1,A2,A3

795,000تومان
800,000تومان

کامپوزیت دنو denu

145,000تومان
148,000تومان

کامپوزیت دنفیل ترمیمی denfil

259,700تومان
265,000تومان
 • 1

خرید کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟

 کامپوزیت دندان چیست؟

حفظ یک لبخند سالم به این معنی نیست که هر روز به سادگی مسواک بزنید. متاسفانه ، حتی با مراقبت کامل در خانه ، دندان های شما هنوز هم می توانند از کرم خوردگی ، پوسیدگی ، یا مسائل دیگر رنج ببرند .

چک اپ های منظم دندان مهم هستند ، بنابراین می توانید دریابید که آیا برای اصلاح یا کاهش این مشکلات پیش از موعد نیاز به کمک بیشتر از سلامت دهان خود از طریق کارهای دندانپزشکی دارید یا خیر.

همان طور که برای بسیاری از بیماران معمول است ، برخی از اصطلاحات تخصصی که در دندان پزشکی به کار می رود ، می تواند شما را با سوالاتی مانند کامپوزیت دندانی چیست؟ روبرو کند. کامپوزیت دندان پزشکی در میان برخی از عبارت های رایج است که احتمالا ً می شنوید اگر به کار دندان پزشکی کوچک نیاز دارید ، اما آن ها واقعا ً چه هستند ؟

کامپوزیت دندان ترکیبی از رزین اپوکسی یا ترکیبی از شیشه و پلاستیک است . این روش در روش های دندان پزشکی به شدت محبوب است - از جمله پر کردن حفره، ترمیم و تغییر شکل زیبایی - به دلیل پایداری و امنیت آن . برخلاف پر کردن فلز گذشته , کامپوزیت از مزیت زیبایی شناختی بسیار بالایی برخوردار است . هم چنین می تواند تقریبا ً برابر با سایه دندان شما هم باشد , پس اگر کامپوزیت در دندان گذاشته شود , تقریبا ً غیرقابل تشخیص است .

قبلا هم گفتیم که کامپوزیت دندان روشی برای اصلاح طرح لبخند و رفع بدشکلی، بدرنگی و فاصله میان دندان هااست. در واقع کامپوزیت دندان ساده ترین و ارزان ترین روش برای زیباسازی دندان هاست و و به دلیل اینکه نصب کامپوزیت بسیار ساده و سریع است فقط در یک جلسه می توانید دندان های زیبا و خوش فرم و بدون ایراد از نظر ظاهری داشته باشید.

کامپوزیت شباهت بسیاری به لمینت دارد.کامپوزیت مزایا و معایبی دارد اگر می خواهید بیشتر در مورد کامپوزیت بدانید تا انتهای مقاله با من همراه باشید.کامپوزیت دندان در نماد گستر تارویژ یکی از بهترین و با کیفیت ترین کامپوزیت ها است که ما در این مقاله در مورد این محصول، اطلاعات لازم را به کسانی که قصد استفاده دارند جمع آوری کرده ایم و توضیحات لازم را داده ایم باشد که مفید واقع شود.

کامپوزیت-دندان

زیبایی دندان ها و داشتن لبخند زیباتر هر صورتی را متفاوت و جذاب می کند. بنابراین امروزه داشتن لبخند زیبا دیگر یک رویا نیست و همه می توانند با استفاده از علم دندانپزشکی از این زیبایی بهره ببرند و صاحب دندان هایی زیبا شوند. در دندانپزشکی از راه های گوناگونی برای ترمیم دندان ها و طرح لبخند استفاده می شود که یکی از آنها کامپوزیت دندان یا کامپوزیت ونییر است.

کامپوزیت همان موادی است که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. مواد کامپوزیتی به صورت خمیری و همرنگ دندان هاست که یک لایه نازک از آن بر روی سطح دندان قرار می گیرد و فرم داده می شود. سپس برای تثبیت این مواد، دندانپزشک پس از فرم دهی بر روی دندان، آن را به کمک نور آبی سخت می کند.

در این مقاله ما با معرفی کامپوزیت کمک خواهیم کرد که اگر قصد دارید لبخندی زیبا داشته باشید با آگاهی خرید کامپوزیت را انجام دهید.

🛒 خرید کامپوزیت گرادیا gradia

🛒 خرید کامپوزیت فلو دنو

🛒 خرید کامپوزیت  فلو سولافیل

🛒 خرید کامپوزیت فلو دنفیل

🛒 خرید کامپوزیت فلو الفا

🛒 خرید کامپوزیت  توکویاما

🛒 خرید کامپوزیت  کولزر

🛒 خرید کامپوزیت سارمکو

🛒 خرید کامپوزیت سولافیل

🛒 خرید کامپوزیت  تری ام

🛒 خرید کامپوزیت  دنو

🛒 خرید کامپوزیت  دنفیل

همانطور که میدانید کامپوزیت روشی است برای زیبا کردن لبخند. بسیاری از بیماران برای داشتن لبخند زیبا هزینه بیهوده و زیادی را صرف می کنند .برای اینکه در هنگام استفاده از کامپوزیت دندان اشتباه نکنید و هزینه زیادی صرف نکرده و با کمترین قیمت کامپوزیت دندان ،لبخندی زیبا برای خود به ارمغان آورید باید اطلاعات خود را در باره کامپوزیت دندان افزایش دهید .

در این مقاله میخواهیم درباره کامپوزیت دندان، طول عمر کامپوزیت دندان صحبت می کنیم. ما در سایت پزشکی نماد گستر تارویژ اطلاعات مربوط به کامپوزیت دندان و ارزان ترین قیمت کامپوزیت دندان را جمع آوری کرده ایم که میتوانید با مراجعه به سایت ما که لینکش در زیر آمده خریدی به صرفه و با کیفیت داشته باشید. با ما همراه باشید.


چگونه از کامپوزیت دندان استفاده کنیم ؟

 چگونه-از-کامپوزیت-دندان-استفاده-کنیم-؟

بیشتر اوقات ، کامپوزیت دندان پزشکی برای پر کردن حفره ها به کار می رود ، اما همچنین می تواند برای بهبود ظاهر بی رنگ و بد شکل دندان نیز مورد استفاده قرار گیرد .

این عمل به صورت لایه ای اعمال می شود ، با یک نور تخصصی که برای سفت کردن هر پوشش استفاده می شود ، سپس شکل می گیرد و صیقل داده می شود تا با دندان مطابقت داشته باشد.

این مورد توسط دندانپزشکان ترجیح داده می شود زیرا به خوبی نتایج طبیعی و خوبی را ارایه می دهد . کامپوزیت از ساختار طبیعی دندان پشتیبانی می کند و به حفاظت در برابر بریدگی ، شکستگی و تغییرات دما ( در مورد دندان های حساس ) کمک می کند .


انواع کامپوزیت دندان

 انواع-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت ها موادی هستند که با توجه به تعداد و اندازه ذرات شان در دسته های مختلف قرار می گیرند و کاربردهای گوناگونی نیز دارند.

به طور کلی می توان مواد کامپوزیتی را به چهار گروه تقسیم کرد.

 • کامپوزیت نوع هیبرید
 • کامپوزیت میکروفیلد
 • کامپوزیت نانوفیلد
 • IPS ونیرها

هر یک از این کامپوزیتها موارد استفاده مخصوص به خود را دارند. زیرا مهمترین سبب در دندانهای جلو ، زیبایی و درخشندگی است و در دندانهای عقب محکم بودن دندان بخاطر جویدن مهمترین دلیل است.

کامپوزیت نوع هیبرید: کامپوزیت های دندان های خلفی ،ذرات درشت و استحکام زیادی دارند و معمولا از نوع هیبرید هستند.

کامپوزیت میکروفیلد: برای ترمیم دندان های جلویی ،از کامپوزیت های میکروفیلد استفاده می شود که ذرات کوچکتر و استحکام کمتری دارند .ولی سطح صاف تر و براق تر و زیباتری بعد از پالیش از خود نشان میدهند. هر قدر که سطح کامپوزیت صاف تر باشد ، نیاز به پالیش های کمتر خواهد شد.

کامپوزیت نانوفیلد: کامپوزیت های نانوفیلد هم ساختاری دارند که بتوانیم استحکام و زیبایی را همزمان در ترمیم دندان ها داشته باشیم.

IPS ونیرها (یا کامپوزیت ای پی اس): از انواع کامپوزیت که امروزه کاربرد بیشتری دارد و مورد استفاده قرار می گیرد، IPS ونیرها که کامپوزیت سرامیکی نام دیگرشان است این کامپوزیت ها به این دلیل که ذرات سرامیکی آنها نسبت به کامپوزیت های قبل دارای ثبات رنگ و استحکام بالاتری دارند و همچنین بیشترین شباهت را به لمینت های سرامیکی دارند بهتر می باشند.

کامپوزیت سرامکیی یا آی پی اس IPS از زیباترین و جذاب ترین کامپوزیت ها برای کامپوزیت ونیریا لمینت کامپوزیتی است.

تمام انواع کامپوزیت ها ی گفته شده در قسمت بالا در رنگ های زیاد و گوناگونی ارائه می شوند.بنابراین رنگ های کامپوزیت از رنگ نرمال تا رنگ های بسیار سفید و یخچالی وجود دارد و با توجه به سلیقه ی شخص استفاده می شود.


موارد درمانی استفاده از کامپوزیت دندان

 موارد-درمانی-استفاده-از-کامپوزیت-دندان

کامپوزیت دندان ، برای موارد و مشکلات دندانی بسیاری کاربرد دارد که برای آشنایی بیشتر موارد استفاده از کامپوزیت دندان در ادامه مقاله توضیحات کامل داده میشود. اگرشما دارای یکی از مشکلات زیر باشید می توانید از کامپوزیت برای اصلاح شکل ظاهری دندان هایتان استفاده کنید.

 • اصلاح شکل ظاهری و رنگ دندان ها
 • برای تصحیح ظاهر دندان ها با فرم غیر طبیعی مثل دندان های ریز یا میخی شکل
 • اصلاح فاصله بین دندان ها ،که با کامپوزیت فاصله بین دندان ها بسته می شوند.
 • اشخاصی که دوست دارند دندان های بیش از حد سفید داشته باشند ، که این کار با بلیچینگ امکان پذیر نیست با کامپوزیت این خواسته افراد عملی می شود.
 • افرادی با نامنظمی جزیی در دندان ها، از کامپوزیت به جای ارتودنسی میتوانند استفاده کنند.

فواید و معایب کامپوزیت

 فواید-و-معایب-کامپوزیت

هر روش درمانی دارای مزایا و معایب است که با آگاهی از آنها و همچنین با توجه به شرایط دندان خودمی توانید، روش درمانی صحیح و مناسب را انتخاب کنید. البته درست تر این است که به توصیه دندانپزشک خود توجه کنید برای اینکه او با دانش خود و هم چنین وضعیت دندان ها و لثه های شما کامل ترین و بهترین درمان را پیشنهاد می دهد.


مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ها می توانند رنگ و فرم و چرخش دندان ها را درست کنند و یا اینکه فاصله بین دندان ها را ببندند. در روش کامپوزیت ،دندان ها تراش نمی خورند و کامپوزیت دندان بر روی سطح دندان چسبانده می شوند.

از دیگر مزایای کامپوزیت دندان که هزینه کم آن است که در مقایسه با لمینیت های سرامیکی ارزانتر است .همچنین کامپوزیت ها اگر دچار پریدگی یا شکستگی شوند به سادگی قابل ترمیم هستند.

کامپوزیت دندان (لمینت کامپوزیتی) در یک جلسه انجام پذیر است و نیاز به تزریق داروی بی حسی ندارد اما اگر در دندان پوسیدگی وجود داشته باشد و یا دندان ها حساس شده باشند باید دندان بی حس شود.


معایب کامپوزیت دندان

همچنین طول عمر کم از معایب اصلی کامپوزیت به شمار میرود. تغییر رنگ در طول زمان و اگر شخصی که قصد کامپوزیت دندان دارد بیماری لثه داشته و یا دارای دندانهای ضعیف است ، کامپوزیت ها انتخاب مناسبی نیستند.با انجام کامپوزیت دندانهای طبیعی شما ممکن است نسبت به دمای گرم و سرد حساس تر شوند.


چگونگی مراقبت های پس از درمان کامپوزیت:

چگونگی-مراقبت-های-پس-از-درمان-کامپوزیت

درست است که شکستن پسته، تخمه، بادام و انواع خوراکی های سخت یا جویدن یخ، ته دیگ و… با دندان های طبیعی بسیار آسیب پذیر و خطرناک است ولی این آسیب در دندان کامپوزیت شده بسیار بیشتر و جدی تر است و باید مراقبت بیشتری شود تا دچار شکستگی یا لب پریدگی نشود.

بنابراین چیزی که طول عمرکامپوزیت دندان را تضمین می کند روش های نگهداری آن است. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و سایر مراقبت های بهداشتی که پزشک به بیمار توصیه می کند باید کاملا دقیق و منظم انجام شود تا از دندان ها دچار پوسیدگی های بعدی نشود.

ویزیت های بعد از انجام کامپوزیت برای بررسی سلامت کامپوزیت و دندان ها باید در برنامه سالیانه بیمار باشد.

در صورت استفاده از کامپوزیت در دندان باید از مصرف مواد رنگی مانند چای و قهوه و دخانیات (سیگار و قلیان) را کمتر کرد و یا به حداقل رساند. و در صورتی که استفاده شد بلافاصله باید دندان ها را مسواک زد تا از تغییر رنگ دندان هاجلوگیری کرد.


طول عمر کامپوزیت دندان

طول-عمر-کامپوزیت-دندان

طول عمر کامپوزیت دندان به شما بستگی دارد! قبل از انجام کامپوزیت بر روی دندانتان برای زیبایی و طرح لبخند باید آگاه باشید که سفید ماندن دندان هایتان به نحوه ی نگه داری شما وابسته است . اگر از افرادی هستید که به بهداشت و سلامت دهان و دندانتان اهمیت نمخی دهید پس پیشنهاد ما به شما این است که به سراغ کامپوزیت نروید. زیرا کامپوزیت، حساس تر از دندان های اصلی است. و باید از آنها بیشتر مواظبت کرد.

طول عمر کامپوزیت دندان معمولا بین چهار الی پنج سال است. ولی اگر چای و قهوه زیاد مصرف می کنید، یا اینکه خوراکی های سفت مصرف می کنید، و از نخ دندان استفاده نمیکنید، بنابراین مطمئن باشید که عمر کامپوزیت هایتان کم خواهد شد. و امکان دارد لکه های ناشی از نوشیدنی های رنگی بر روی دندان هایتان پدید آید . ولی با وجود این یک خبر خوب این است که انواع کامپوزیت دندان قابل پالیش هستند. که میتوان با این روش آن را به مقدار زیادی به رنگ اولیه بر گرداند.

هر چند که شیوه کار دندانپزشک و مواد مصرفی کامپوزیت بر روی طول عمر کامپوزیت موثر است. ولی مواظبت و نگه داری بیمارتاثیر بیشتری بر طول عمر دارد که میتواند زیبایی دندان هایتان را حفظ کند.


ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

ماندگاری-کامپوزیت-دندان-چقدر-است؟

استفاده از دندان پزشک ماهر و با تجربه یکی از مهمترین عوامل در طول عمر کامپوزیت است چون دندان پزشک با مهارت و تجربه کاری خود میتواند کامپوزیت دندان را به بهترین شکل برای شما انجام بدهد . پس به جز رعایت بهداشت شخصی بیمار انتخاب پزشک متخصص هم از دیگر عواملی است که طول عمر کامپوزیت را بیشتر میکند.چون همه ی دندانپزشکان قادر به انجام بهترین کار با کامپوزیت نیستند و باید تخصص در ریبایی لبخند داشته باشند .

لمینت دندان یا همان طرح لبخند زیبا به دو روش کامپوزیتی و سرامیکی انجام میگیرد.باید این را بدانید که هزینه ی لمینت کامپوزیتی در مقایسه با لمینت سرامیکی کمتر و ارزان تر است فلذا بیشتر مردم تمایل دارند تا لمینت کامپوزیتی را بر روی دندان های خود انجام دهند.و با وجود اینکه طول عمر کامپوزیت دندان کمتر از سرامیک است و اگر در صورت رعایت نکردن بهداشت فردی و مراقبت ها بعد از کامپوزیت و همچنین پزشکی که این کار را انجام میدهدکامپوزیت زودتر از بین میرود بنابراین تا میتوانید باید پس از انجام کامپوزیت دندان در نگه داری آن کوشا باشید .

از مهمترین عوامل بیشتر شدن طول عمر کامپوزیت دندان نوع کامپوزیت انتخاب شده است که توسط پزشک یا بیمار انتخاب میشود .برای اینکه از انتخاب درست مواد کامپوزیت مطمئن شوید باید بدانید کامپوزیت را از کدام شرکت یا کدام برند تهیه میکنید شرکت نماد گستر تارویژ یکی از شرکت هایی است که فروش کامپوزیت هایی را انجام میدهد که از نظر قیمت کامپوزیت دندان ارزان تر از رقبا باشد و هم از نظر ماندگاری طول عمر بیشتری خواهند داشت.

از جمله خصوصیات مهمی که روکشهای کامپوزیت را از روکشهای لمینت دندان جدا کرده ، این است که کامپوزیت دندان در یک جلسه بدون نیاز به تراش زیاد دندان توسط دندان پزشک انجام میشود و هر چند وقت یکبار نیاز به پولیش دارد تا رنگش اگر تغییر کرده درست شود اما لمینت دندان باید در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شوندو بعد روی دندان های بیمار قرار میگیرد.

پس افرادی که برای داشتن لبخند زیبا دوست دارند در زمان کمتر انجام شود و هزینه کمتری صرف کنند ، اکثرا کامپوزیت دندان را انتخاب میکنند.هر چند که ، طول عمر کامپوزیت دندان کوتاهتر است و به مرور زمان فرسوده شوند.

طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به سرامیک کمتر است و در صورت عدم نگه داری درست زودتر از بین میرود و در طی مدتی که کامپوزیت رود دندان خود دارید ممکن است به پالیش کامپوزیت دندان نیاز داشته باشید. برای اینکه طول عمر کامپوزیت دندان را زیاد کنیم باید از آنها به درستی مراقبت و نگهداری کنید. به هر حال ماندگاری کامپوزیت نمیتواند دائمی باشد . حتی اگر از بهترین نوع کامپوزیت دندان استفاده شود نیز طول عمر دائمی نخواهدداشت. فقط می توانید طول عمر کامپوزیت دندان را با مراقبت و نگهداری درست از آنها و همچنین با مراجعه به دندانپزشک هر 6 ماه یکبار افزایش دهید. در صورتیکه بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی مراعات نشود امکان دارد طول عمر کامپوزیت دندان شما به یکسال هم نکشد.

مراقبت های بعد از کامپوزیت در افزایش طول عمر کامپوزیت دندان مفید خواهد بود به شرح زیر است:

مراقبت-های-بعد-از-کامپوزیت
 • پس از استفاده از کامپوزیت دندان اگر حساسیت دندان ها به سردی، گرمی و یا مواد غذایی سفت و سخت،داشتید نگران نباشید چون امری طبیعی است و با گذشت زمان به مرور درست میشود .
 • برای اینکه طول عمر کامپوزیت دندان افزایش یابد ، بعد از تمام شدن کار دندان پزشک ، باید از خوردن مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سخت و یا رنگی تا چند ساعت دوری کرد.
 • اگر می خواهید طول عمر کامپوزیت دندان شما بیشتر شود ، بهداشت فردی را رعایت کنید و توصیه های دندانپزشک را جدی بگیرید و انجام دهید.
 • برای افزایش ماندگاری کامپوزیت دندان از مصرف افراطی نوشیدنی های رنگی مثل قهوه بپرهیزید در صورت استفاده بلافاصله مسواک بزنید.
 • استعمال دخانیات درطول عمر کامپوزیت دندان تاثیر میگذارد یعنی عمرش را کم میکند پس حداامکان از دخانیات استفاده نکنید چرا که، استفاده طولانی مدت اثرات مخربی روی کامپوزیت دندان خواهد گذاشت. استعمال دخانیات همانطور که برای دندان های طبیعی مضر می باشد برای همه ی روشهای دندانپزشکی مانند ایمپلنت ، بلیچینگ، کامپوزیت و لمینت نیز ضرر دارد.

در پایان نتیجه میگیریم که برای انجام کامپوزیت دندان باید از کامپوزیت هایی با برند به نام که مواد خوبی دارند استفاده کنیم تا طول عمر کامپوزیت دندان بیشتر شود. شرکت نماد گستر تاوریژ با داشتن بهترین مواد کامپوزیت برای کسانی که میخواهند از این عمل برای انجام زیبایی لبخند خود استفاده کنند کمک میکند.

با آرزوی سلامتی

خرید کامپوزیت دندان | کیفیت عالی | قیمت مناسب

بیشتر اوقات ، کامپوزیت دندان پزشکی برای پر کردن حفره ها به کار می رود ، اما همچنین می تواند برای بهبود ظاهر بی رنگ و بد شکل دندان نیز مورد استفاده قرار گیرد .