ماسک سه بعدی پزشکی

ماسک سه بعدی پزشکی

 • 1
 • 1

✍ ماسک سه بعدی پزشکی چیست؟

ماسک سه بعدی پزشکی چیست؟

این روزها که ویروس کرونا در جهان، یکه تازی می کند، پزشکان توصیه می کنند که افراد از ماسک استفاده کنند. بهترین ماسک از نظر آنان، ماسک سه بعدی است. ما در این مقاله می خواهیم درباره ی این نوع ماسک صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم تا انتها، همراه ما باشید.

تعریف ماسک سه بعدی و مزایای آن

ماسک سه بعدی پزشکی ، ماسکی است که از سه لایه تشکیل شده است و به آن ماسک ماهی یا سه تکه می گویند. این سه قسمت شامل: زیر چانه، گردی صورت، بالای بینی است. این نوع ماسک طوری طراحی شده است که، تمامی راه های تنفسی را پوشش می دهد. ماسک سه تکه دارای بازدهی بالایی است، به گونه ای که راه نفوذ برای آلودگی ها و ویروس وجود ندارد. این ماسک ها در آزمایشگاه ها، دندانپزشکی، بیمارستان و فضاهایی با آلودگی هوا کاربرد فراوان دارند. ویژگی مهم ماسک سه تکه آن است که، قابلیت استفاده تا 8 ساعت را دارد.


مزیت های استفاده از ماسک سه بعدی پزشکی

در این قسمت می خواهیم درباره ی مزایای استفاده از ماسک سه بعدی صحبت کنیم. از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای این نوع ماسک بر شمرد، به شرح زیر است:

1- این ماسک بدون آن که به بینی و دهان تماس داشته باشد، راه های تنفسی را پوشش می دهد.

2- ماسک سه تکه، باعث کم شدن بخار عینک می شود.

3- ماسک های سه بعدی دارای مقاومت بالایی هستند.

4- افرادی که حساسیت دارند، می توانند از آن استفاده کنند.

5- استفاده از این نوع ماسک، مشکلی برای نفس کشیدن و صحبت کردن ایجاد نمی کند.

6- ماسک سه لایه دارای بافت نرم است.


انواع ماسک های سه بعدی پزشکی

ماسک سه بعدی نسل جدیدی از ماسک ها است. این نوع ماسک انواع مختلفی دارد. از مهم ترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماسک سه لایه شرمن
 • ماسک سفید
 • ماسک کودک fast mask
 • ماسک kf94 رایبد
 • ماسک بارمان
 • ماسک مداکس
 • ماسک رایبد
 • ماسک نانو N95
 • ماسک ریما

ماسک های تنفسی دیگری هم در بازار موجود می باشد که در فروشگاه نماد گستر میتوانید این ماسک ها را مشاهده نمائید

خرید ماسک های تنفسی | نماد گستر

ماسک سه بعدی پزشکی جراحی

ماسک جراحی یک محافظ در مقابل ذره های معلق هوا که احتمال عفونی بودن آن می رود را جلو گیری میکند. این مدل ماسک ها یک پوشش قوی در برابر استنشاق باکتری هایی که در هوا موجود می باشد مناسب نیستند ومحافظت کمتری نسبت به آنها دارند.

این ماسک ها ساده هستند ولکثر مردم از این نوع ماسک استفاده میکنند. ماسک سه بعدی جراحی مناسب هوای آلوده هم می باشد تازمانکی که کیفیت هوا وخیم می شود استفاده شود

کاربرد های ماسک پزشکی سه بعدی جراحی

در موارد مختلفی ما از این ماسک ها استفاده میکنیم. در بیمارستان ها کادردرمان وملاقات کنندگان جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری های عفونی جلوگیری میکنند.

زمانی که سرفه میکنید از پاشیدن بزاق دهان به فرد دیگر یا سطوح جلوگیری میکند. در هنگام استفاده از این ماسک ها .دستان خود را به ماسک نزنند وبه دهان وبینی دست نزنید چون در اینصورت باعث انتقال بیماری می شود.


دلیل انتخاب ماسک سه بعدی پزشکی

از مهم ترین دلایل استفاده از ماسک سه بعدی، این است که به دلیل چند لایه بودن، از ورود ویروس و باکتری به سیستم تنفسی جلوگیری می کند.

از دیگر ویژگی های بارز آن این است که، در این ماسک بینی و دهان فرد در فضایی مناسب قرار می گیرد. همین عامل باعث می شود که فرد به راحتی نفس بکشد.

علاوه بر موارد بالا، این نوع ماسک به گونه ای طراحی شده است که در هنگام صحبت کردن به دهان فرد نچسبد.

شما عزیزان میتوانید برای خرید ماسک های سه بعدی و سه لایه از فروشگاه نماد گستر تاوریژ به لیست زیر مراجعه نمائید وروی هر کدام دوس داشتید کلیک نمائید .


فایده های استفاده از ماسک سه بعدی پزشکی

با انتخاب ماسک سه بعدی در جلو دهان فضای خالی مناسبی برای نفس کشیدن وحرف زدن فراهم میکند.

زمانی که ماسک سه بعدی می زنید از عدم داخل شدن ویروس ها به داخل دهان وبینی اطمینان بیشتری میکنید پس بهتره از این ماسک استفاده کنید

زمانی که میخواهید این ماسک را در بیاورید لبه های آین ماسک به داخل برمیگردد که باعث جلوگیری از ویروس وآلودگی ها به داخل ماسک می شود.

افراد عینکی به دلیل بخار شدن عینک هنگام زدن ماسک از زدن ماسک اجتناب می کنند اما ماسک سه بعدی از بخار شدن عینک براحتی جلو گیری میکند.


نحوه استفاده از ماسک سه بعدی پزشکی

در هنگام استفاده از ماسک سه بعدی باید نکاتی را رعایت کنید.

ابتدا دست وصورت خود را کامل با اب وصابون 20 ثانیه بشویید یا اگر به آب وصابو.ن دسترسی ندارید با ضد عفونی کننده ها این کار را انجام دهید .

ماسک سه بعدی را روی دهان وبینی ببرید وبعد از اینکه روی صورتتان فیکس کردید با دو دست از کش ها بگیرید وروی گوش های خود قرار دهید

در قسمت بالا ماسک سه بعدی یک تیکه فلزی برای پوشاندن بینی قرار دارد آن را ارام فشار دهید تا محفظه خالی پر شود وهوا داخل بینی ودهان نرود

همیشه موقع استفاده از نشتی اینکه هوا داخل شود مراقب باشید

نکات مهم مربوط به استفاده از ماسک پزشکی سه بعدی

وقتی از ماسک استفاده میکنید به هیچ وجه دست نزنید اگر هم زدید حتما با محلول های ضد عفونی دستانتان را کامل ضد عفونی نمائید.

اگر دستتان با داخل ماسک برخورد کرد از ماسک اصلا استفاده نکنید وماسک سه بعدی خود را عوض کنید.

هنگام در اوردن ماسک از بند های استفاده کنید واز دست زدن به خود ماسک بپرهیزید اگر هم برخورد کرد آن ماسک را بیرون بیاندازید

به محض کثیفی وآلودگی ماسک سه بعدی حتما آن را سطل اشغال بیاندازید

برخی از ماسک ها زمان استفاده محدود 8 ساعته دارند پس هر 8 ساعت یکبار ماسک سه بعدی خود را تعویض نمائید


ماسک سه بعدی پزشکی برای کرونا

ماسک های سه بعدی مثل ماسک های سه لایه می باشند اما طراحی که برای این نوع ماسک بکاربرده شده باعث تفاوت در ظاهرش شده است بنابراین کارایی لاز را در برابر ویروس کویید 19 را دارند

پوشانندگی خوب ماسک سه بعدی برای مقابله با کرونا

این نوع ماسک ها پوشانندگی خوبی روی صورت دارند به دلیل اینکه از پارچه هایی که درون ماسک های سه لایه استفاده شده در این نوع ماسک ها هم استفاده شده پس در برابر کرونا مقاوم اند .

برخی از ماسک های سه بعدی تعداد لایه های بیشتری دارند مثل ماسک سه بعدی n95 که اینگونه می باشد بنابراین مقاومتشان خیلی بهتر از سه لایه می باشد. همچنین قیمتشان هم باطبع افزایش میابند.

✍ ماسک سه بعدی پزشکی چیست؟

✔خرید ماسک سه بعدی| پزشکی | جراحی | بچه گانه | ساده ➕قیمت ارزان

ماسک سه بعدی برای جلوگیری از نفوذ آلودگی ها و ویروس ها، مناسب است. این ماسک تمام راه های تنفسی را پوشش می دهد. خرید با تخفیف ویژه