ماسک سه لایه پزشکی

ماسک سه لایه پزشکی

  • 1

ماسک سه لایه کودک

10,500تومان
12,500تومان

ماسک سه لایه بسته 10 عددی

8,500تومان
10,000تومان
  • 1

ماسک سه لایه و آنچه باید در موردش بدانیم

ماسک سه لایه پزشکی چیست؟

        ماسک سه لایه چیست؟

ماسک سه لایه پزشکی   یک ماسک غیر پزشکی پارچه ای، برای پوشاندن صورت است که سه لایه دارد. این لایه ها شامل یک لایه داخلی متشکل از پارچه ی جاذب مانند پنبه است. یک لایه میانی از پارچه صنعتی که از جنس موادی همچون پلی پروپیلن ساخته شده است.

به علاوه یک لایه پایانی که غیر جاذب است. و از مواد پلاستیکی مانند پلی استر یا ترکیبی از پلی استر تهیه می شود.  

به گفته سازمان جهانی بهداشت، این ماسک ها در مکان هایی که رعایت فاصله اجتماعی امکان پذیر نمی باشد، برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری کووید-19 ضروری است.  

پوشاندن صورت با ماسک احتمال انتقال کووید-19 را کاهش می دهد. زیرا ویروس از طریق پخش شدن قطرات تنفسی  فرد آلوده به بیماری در هوا هنگام صحبت کردن، سرفه کردن و عطسه کردن به دیگران منتقل می شود.  

شما باید قبل از پوشیدن و در آوردن ماسک، دست های خود را بشویید؛ همچنین خود ماسک را نیز باید مرتب عوض کنید.  


فواید ومزایا استفاده از ماسک سه لایه پزشکی :

     فواید ومزایا استفاده از ماسک سه لایه

مزیت استفاده از ماسک سه لایه پزشکی حفاظت از خود و دیگران در مقابله با کووید-19 است. مطمئن شوید که ماسکی که تهیه می کنید، حتما سه لایه داشته باشد. احتمالا از پیش این توصیه را شنیده اید. محققان، به تازگی به دلایل افزونی پی برده اند که چرا ماسک های سه لایه ایمن تر از نوع یک لایه یا دو لایه اند.  

اگر چه این توصیه در اصل، بر اساس تحقیقاتی بود که نشان می داد سه لایه از عبور ذرات کوچک به منافذ ماسک جلوگیری می کرد. محققان اکنون ثابت کرده اند، که ماسک پزشکی سه لایه، همچنین بیشترین تاثیر را در متوقف کردن تبدیل ذرات بزرگ موجود در سرفه یا عطسه به ریز ذرات دارند.  

این ذرات بزرگ موجود در سرفه، توانایی عبور از ماسک های یک لایه و دولایه، و تبدیل به ذرات کوچک تر را دارند ،که بسیار پر اهمیت است. از این رو که این ذرات کوچک، (به نام aerosols به معنی ذرات معلق در هوا) قادر به ماندن در هوا برای مدت زمان طولانی تری هستند.  

محققان اذعان داشته اند که ماسک های یک لایه و دولایه در متوقف کردن بخشی از حجم مایع ذره اولیه تاثیر بسیار زیادی دارند . با این حال، از نپوشیدن ماسک به مراتب تاثیر گذار تر است.  

تعداد تبدیل ذرات بزرگ به ریز ذرات در ماسک های یک لایه، بسیار بیشتر از ماسک های دولایه است. درحالی که تنها یک ریز ذره از ماسک سه لایه عبور می کند.  


مضرات و خطرات استفاده از ماسک سه لایه پزشکی :

فواید ومزایا استفاده از ماسک سه لایه

تحقیقات، مضرات پوشیدن ماسک برای افراد سالم و همچنین گروهای خاص، مانند بیماران دارای مشکلات حاد تنفسی( مثل آسم) و کودکان را نشان می دهد. براساس این تحقیقات، یافته ها نشان می دهند که ریسک پوشیدن ماسک فقط برای افراد با بیماری حاد تنفسی نیست .

. می دانیم که بیشتر مشکلات پوشیدن ماسک مربوط به مدت زمانی است که ماسک بر روی صورت است. هرچه زمان پوشیدن ماسک طولانی تر باشد، احتمال بزور مشکل بیشتر می شود.

ماسک سه لایه  پزشکی را در صورتی که ضرورت نداشته باشد نپوشید. زیرا بیشتر مشکلات به علت پوشیدن ماسک سه لایه است، و نه ماسک های غیر پزشکی یا پارچه ای.  

پوشیدن ماسک معمولی یا پارچه ای، بخش مهمی از حفظ سلامت جامعه برای جلوگیری از انتشار کووید-19 است. پوشیدن ماسک جایگزین رعایت فاصله اجتماعی، شست و شوی مدام دست ها یا ماندن در خانه در هنگام ابتلا به بیماری نیست .

برخی افراد، پوشیدن ماسک را کار سختی می دانند.   برای اغلب مردم، پوشیدن ماسک بی خطر است. بیشترین معضل مردم در رابطه با پوشیدن ماسک، مواجه با مشکلات پوستی ( مثل خارش پوستی، جوش صورت، تشدید مشکلات قبلی پوستی مانند آکنه و آماس پوستی) و سردرد است.  

پزشکان توصیه می کنند، در صورتی که مشکلات پوستی دارید، اقدامات پیشگیرانه انجام دهید ( مثل استفاده از مرطوب کننده). برخی افراد احساس می کنند که با پوشیدن ماسک به سختی نفس می کشند. در صورتی که علم ثابت کرده است که ماسک، عملکرد ریه ها و سطح اکسیژن  را تحت تاثیر نمی گذارد. همچنین، ماسک باعث تجمع گاز کربن دی اکسید نمی شود .  


شما عزیزان میتوانید برای مشاهده انوع ماسک های تنفسی روی لینک زیر کلیک نمائید.

خرید ماسک تنفسی

نحوه استفاده از ماسک سه لایه پزشکی :

نحوه استفاده از ماسک سه لایه

1.دستان خود را قبل از پوشیدن ماسک سه لایه، قبل و بعد از در آوردن آن و همچنین پس از هربار دست زدن به آن، بشویید.  

2. مطمئن شوید که حتما بینی، دهان و چانه خود را بپوشانید.  

3. وقتی ماسک خود را در می آوردید، آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. اگر ماسک پارچه ای استفاده می کنید، آن را بشویید. یا اگر از ماسک سه لایه استفاده می کنید، آن را در سطل آشغال بیندازید.  

4.از ماسک های سوپاپ دار استفاده نکنید.  

5.مطمئن شوید که حتما ماسک شما به درستی بر روی صورت شما قرار گرفته باشد و بند های آن تنگ نباشد .  

6. عوض کردن ماسک به صورت مداوم( خشک نگه داشتن صورت)، ممکن است به پوست شما کمک کند .  


مدت زمان استفاده از ماسک سه لایه پزشکی :

   مدت زمان استفاده از ماسک سه لایه

در صورت امکان از پوشیدن ماسک سه لایه به طور دائم اجتناب کنید، (به ویژه زمانی که بیرون هستید و کسی اطراف شما نیست). اگر کودک خردسال دارید، اینکه آن ها توانایی پوشیدن ماسک را داشته باشند، اهمیت بسیار دارد. آن ها باید بتوانند به تنهایی ماسک را بپوشند. و هنگام در آوردن آن، به ماسک و صورت خود دست نزنند.  

کودکان بین 2 تا 5 سال، ممکن است توانایی انجام این کار را داشته باشند. اما نقش پوشیدن ماسک در این گروه سنی، به طور کامل مورد پژوهش قرار نگرفته است. برخی از کودکان ممکن است شرایط ویژه پزشکی داشته باشند که پوشیدن ماسک را برای آن ها دشوار می کند.  

پوشیدن ماسک به ما کمک می کند تا انتشار کووید-19 کاهش یابد. ما به این مسئله آگاه هستیم که برخی افراد با پوشیدن ماسک ممکن است دچار ناراحتی جزئی شوند.  

گاهی پوشیدن ماسک، باعث ایجاد شرایط غیر قابل تحمل می شود.در این صورت، افراد باید برای بهبود دادن علائم بیماری خود و آسان کردن پوشیدن ماسک، با پزشک خود مشورت کنند.  


تفاوت ماسک سه لایه پزشکی با ماسک ساده :

تفاوت ماسک سه لایه با ماسک ساده

تفاوت ماسک دولایه و سه لایه، لایه اضافه سوم برای محافظت بیشتر از شما و اطرافیان است.کووید-19 در آب دهان و خلط فرد مبتلا، و ذراتی که از آن بیرون می ریزد، در گردش است، که می تواند برای مدتی در هوا باقی بماند.

تحقیقات ثابت می کند که ماسک غیر پزشکی می تواند باعث کنترل مرکز انتشار شود. به این معنا که باعث کاهش چشم گیر انتقال ویروس از آب دهان و خلط فرد مبتلایی که ماسک زده می شود. سیاست های ماسک زدن اجباری، نشان دهنده کاهش آمار ابتلا به بیماری بوده است.  

برای افراد سالم ، ماسک حکم یک ابزار محافظت شخصی را دارد. ماسک می تواند مانند یک مانع در مقابل ورود ویروس به راه های تنفسی شما و کاهش حمله ویروسی که متوجه شماست، باشد. که می تواند منجر به ابتلای خفیف و بدون علامت بیماری باشد.  

به زبان ساده تر، هرچه لایه ها بیشتر باشند، بهتر است.  

ماسک دولایه تاثیر گذار است. اما یک لایه سوم متشکل از مواد ضد آب یا فیلتر قابل تعویض(که ترجیحا از مواد ضد آب درست شده باشد)، شما را از ابتلا به کووید-19 کمی بیشتر محافظت می کند.  

لایه اضافه شده در این نوع ماسک ها به شما اطمینان می دهد که شما و اطرافیانتان از ذرات آلوده موجود در هوا در امان باشید.  

هیچ یک از لایه های ماسک سه لایه به تنهایی قابلیت حفاظت از شما را ندارد .اگر که به درستی ماسک را روی صورت خود قرار ندهید و آن را روی دهان و بینی خود فیکس نکنید، بی فایده است. 

برای خرید ماسک های سه لایه هر کدام از آنها را در پایین برای شما عزیزان قرار میدهیم که میتوانید  با کلیک روی انها به صفحه آن محصول بروید وخرید خودرا انجام دهید .

1-خرید ماسک سه لایه شرمن 50 تایی با قیمت 35 هزار تومان  در رنگ های سفید - مشکی ابی  سبز

2-خرید ماسک شرمن سه لایه در بسته 10 عددی فقط 7 هزار تومان  در رنگ های سفید مشکی ابی  سبز

3- خرید ماسک سه لایه مخصوص کودک

4-خرید ماسک طرح دار کودک 50 عددی baby face mask


ماسک سه لایه و آنچه باید در موردش بدانیم

خرید ❃ماسک سه لایه جراحی پزشکی | ساده | کودک | ارزان

دراین مقاله : نکاتی کلیدی برای نحوه استفاده از ماسک سه لایه و مضرات و فواید استفاده از آن. تفاوت ماسک سه لایه با ماسک دو لایه و تک لایه.